W Siemianowicach Śląskich ruszyła świąteczna akcja „Paczuszka dla staruszka”

akcja MOPS Siemianowice Śląskie dla seniorów

Redakcja

30 listopada, 2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich rozpoczął świąteczną akcję „Paczuszka dla staruszka”, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących i samotnych seniorów w mieście.

Świąteczna akcja „Paczuszka dla Staruszka” już od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich. W pomoc potrzebującym i samotnym seniorom chętnie angażują się zarówno osoby prywatne jak i firmy, organizacje oraz instytucje z miasta. 

W zeszłym roku dzięki hojności dobrych ludzi udało się pozyskać około 150 paczek, które przed Bożym Narodzeniem zostały przekazane najbardziej potrzebującym seniorom. Mimo, że dla wielu z tych osób był to jedyny świąteczny podarunek jaki otrzymały, to znacznie cenniejszy był fakt, że ktoś o nich pamiętał, odwiedził i złożył życzenia w ten świąteczny czas.

W tym roku również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich zachęca do zaangażowania się w akcję: 

-Aby wziąć udział w naszej inicjatywie wystarczy przygotować dowolną paczkę z produktami świątecznymi i dostarczyć ją wraz z życzeniami do biura podawczego (pokój nr 3) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Szkolnej 17 w Siemianowicach Śląskich w terminie do 6 grudnia, a nasi pracownicy przekażą paczkę potrzebującej osobie.

powiązane artykuły:

foto arch. UM Ruda Śląska
Wiadomości 30 listopada, 2022

6 grudnia zorganizowany zostanie charytatywny „Bieg Mikołajów”, z którego dochód przeznac

orszak mikołaja w sportowych samochodach
Wiadomości 29 listopada, 2022

Orszak Świętego Mikołaja kojarzy nam się z reniferami i saniami, ale Mikołaj też idzie z duchem c

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 28.1µg/m3 PM2.5: 23.2µg/m3