Mikołaje o wielkich sercach znów będą spełniać marzenia

Bieg Mikołajów w Rudzie Śląskiej

Redakcja

30 listopada 2022

6 grudnia zorganizowany zostanie charytatywny „Bieg Mikołajów”, z którego dochód przeznaczony będzie na zakup autka akumulatorowego dla chorego Olafa. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 na placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu.

Marzeniem tego cudownego pięciolatka jest czerwone albo czarne auto zasilane akumulatorem, którym mógłby jeździć ze swoją siostrą. Takie autko kosztuje około 3 tysięcy złotych – mówi Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja. 
Fundacja „Mam Marzenie”, której Olaf jest podopiecznym, zebrała już część potrzebnej kwoty. Jednak zachęcam mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy nie są obojętni na los na drugiego człowieka, żeby przyszli na rynek i podarowali wspaniały mikołajkowy prezent, a przy okazji zrobili ogromną radość temu małemu chłopczykowi – dodaje.

Tegoroczny „Bieg Mikołajów” skierowany jest przede wszystkim do uczniów rudzkich szkół, którzy będą mogli w tym dniu poświęcić kilka godzin, żeby pomóc w spełnieniu marzenia pięcioletniego Olafa. Jednak w sportowej rywalizacji mogą wziąć udział także wszyscy, którzy mają czas i chcą wesprzeć chłopczyka.

- Dosłownie każdy może zostać Mikołajem. To jest bieg charytatywny, dlatego zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcą nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Pamiętajmy, że dobro wraca i to ze zdwojoną siłą – podkreśla Aleksandra Poloczek. - Można biegać, chodzić z kijkami, spacerować samemu, z wózkiem dziecięcym, z pieskiem, można po prostu być. Chodzi o to, żeby zrobić coś dobrego dla Olafa. Podczas biegu nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja, najważniejszy jest udział i chęć pomagania – dodaje.

Zapisy do biegu rozpoczną się o godz. 9.30 w biurze zawodów na rudzkim na rynku. Uczestnicy przed biegiem otrzymają mikołajowe czapeczki, w których wystartują we wspólnej rywalizacji. Wpisowym jest wolny datek, który będzie można wrzucić do puszki wolontariuszom. Organizatorzy zachęcają także, aby uczestnicy wystartowali w kolorowych przebraniach lub barwach reprezentujących daną szkołę czy klub.

- Nasz rudzki „Bieg Mikołajów” to nie jest zwykła impreza. To cudowny czas, przepełniony myślami o uszczęśliwieniu małych ludzi, którzy doświadczają na co dzień wielkiego cierpienia, spędzając czas w szpitalnych oddziałach zamiast na zabawie lub nauce w szkole. Jednak mimo tego cierpienia cieszą się z każdego radosnego momentu, każdego uśmiechu i gestu dobroci. Najważniejsze jednak jest to, że nie porzucają marzeń i dzięki temu mogą lżej znosić trudne chwile w drodze do wyzdrowienia – mówi Aleksandra Poloczek.

powiązane artykuły:

Bytomski Bieg Świętych Mikołajów
Wydarzenia 16 listopada 2022

Do końca listopada trwają zapisy na 10. Bieg Świętych Mikołajów, który odbędzie się 3 grudnia. W

orszak mikołaja w sportowych samochodach
Wiadomości 29 listopada 2022

Orszak Świętego Mikołaja kojarzy nam się z reniferami i saniami, ale Mikołaj też idzie z duchem c

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3