Orszak Świętego Mikołaja w super sportowych samochodach. Jakie śląskie miasta odwiedzi w tym roku?

orszak mikołaja w sportowych samochodach

Redakcja

29 listopada, 2022

Orszak Świętego Mikołaja kojarzy nam się z reniferami i saniami, ale Mikołaj też idzie z duchem czasu! Globalne ocieplenie nie było łaskawe dla jego sań, dlatego postanowił zamienić je na cztery kółka i to nie byle jakie! Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia przez Piekary Śląskie, Bytom, Rudę Śląską i Katowice przejedzie orszak Świetego Mikołaja w super sportowych samochodach!

Nowoczesny Mikołaj zaprezentuje swoje najlepsze renifery... te mechaniczne. Zamiast Rudolfa zobaczymy więc takie "bryki" jak PORSHE 911 TURBO S, PORSCHE 911 Carrera, McLaren, Corvetta, BMW i wiele innych. 

W rolę elfów wcielą się w tym roku zaprzyjeźnieni ze sobą przedsiębiorcy, a inicjatorem akcji po raz kolejny jest Dominik Wieczorek - Prezes Grupy Dominopack.

Oczywiście nie obejdzie się bez prezentów. Mikołaj już sporządził tegoroczną listę grzecznych dzieci, więc w każdym z miast zostaną rozdane upominki dla najmłodszych. A że pamięta on o wszystkich dzieciach, to przy okazji jego wizyty przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na wybrany Dom Dziecka. 

Kiedy możemy wypatrywać orszaku Mikołaja w naszych miastach? 

Mikołaj przejazd rozpocznie w Piekarach Śląskich, następnie zatrzyma się na bytomskim Rynku (od 11:00 do 12:00), dalej przejedzie do Rudy Śląskiej, gdzie na rynku rozda prezenty pomiędzy 12.30 a 13:30 a na koniec (o godz. 14.00) pojawi się na Rynku w Katowicach.

orszak mikołaja w sportowych samochodach

powiązane artykuły:

D4 N9301 kopia
23 września, 2021

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Bytomiu cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestor

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 47.0µg/m3 PM2.5: 37.8µg/m3