Nowy inwestor w KSSE w Bytomiu: firma DominoPack [WIDEO]

D4 N9301 kopia

Redakcja

23 września, 2021

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Bytomiu cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Dowodem na to jest kolejna inwestycja, która już wkrótce powstanie na terenie KSSE przy ul. Hakuby. Tym razem w Bytomiu swój biznes zdecydowała się ulokować specjalizująca się w produkcji folii firma DominoPack. Na zakupionej za prawie 2,4 mln zł działce o powierzchni 2,28 ha powstanie hala produkcyjna oraz niezbędna infrastruktura związana z działalnością firmy.

- Atrakcyjne położenie oraz dobre skomunikowanie z największymi miastami na Śląsku to atuty bytomskiego obszaru KSSE przy ul. Hakuby. Te walory dostrzegły już takie firmy jak: EPCO, PHU CORA, Milimex SA oraz Domgos 2, a kolejnym nowym inwestorem, który zdecydował się zainwestować w naszym mieście jest firma DominoPack - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Do sprzedania pozostały nam tylko trzy działki w KSSE w Bytomiu, a rozmowy z potencjalnymi inwestorami już trwają.

To pokazuje, jak duże zainteresowanie jest naszą strefą, gdzie powstają nowe miejsca pracy w Bytomiu - podkreśla Mariusz Wołosz.

Do końca 2023 roku powstanie nowy zakład za 7 mln zł

Jesteśmy związani z regionem, dlatego wybraliśmy Bytom na miejsce inwestycji, a obszar KSSE ma duży potencjał odpowiadający naszym planom rozwojowym  Warto również podkreślić, że za ulokowaniem biznesu właśnie w tym miejscu przesądziły także kwestie logistyczne, a przede wszystkim dobra lokalizacja z punktu widzenia komunikacji oraz szeroka baza doświadczonych pracowników i potencjał intelektualno-techniczny regionu

mówi Dominik Wieczorek, właściciel firmy DominoPack.

Mam wrażenie, że idzie nam bardzo dobrze. Firma z roku na rok wdraża nowe technologie - dodaje mówi właściciel grupy DominoPack,

To firma z branży produkcyjnej, czyli z takich jakich poszukujemy. Kolejne kilkadziesiąt miejsc pracy - informuje prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Produkcja folii stretch na rynek krajowy i europejski

W hali, która powstanie na zakupionej przez firmę DominoPack działce, produkowane będą folie typu stretch, w różnych konfiguracjach nawoju od 1 do 50 kg, szerokościach, parametrach rozciągu, wersjach kolorystycznych, tulejowe oraz beztulejowe, a ponadto będzie odbywała się tutaj także dystrybucja artykułów komplementarnych.

Warto dodać, że w produkcji folii stretch firma specjalizuje się od 2010 roku, a jej dynamiczny rozwój pozwolił na uruchomieniem w 2015 roku produkcji tulei tekturowych, co uczyniło DominoPack niezależnym producentem gotowych rolek folii stretch. Firma będzie oczywiście posiadała także prestiżowe Certyfikaty Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz Zarządzania Środowiskiem ISO 14001, co z pewnością nie pozostanie bez wpływu na wybór przez klientów właśnie wyrobów firmy DominoPack, która zaopatruje rynek krajowy, ale planuje rozszerzyć swoją działalność na państwa ościenne oraz Unii Europejskiej.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Bytomiu

Obszar KSSE w Bytomiu zlokalizowany jest w północnej części miasta, około 1,5 km od węzła autostrady A1. Wybudowano tu drogę zbiorczą i drogi dojazdowe o łącznej długości ponad 2 km wraz z chodnikiem, drogą rowerową oraz miejscami parkingowymi. Cały obszar został uzbrojony w oświetlenie, sieć elektryczną, wodociągową, kanalizację deszczową, sanitarną, teletechniczną, a istniejący gazociąg i sieć cieplna zostały przebudowane.

Cały kompleks Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu wynosi łącznie prawie 17 ha, a jego rewitalizacja kosztowała ponad 21 mln zł, z czego 5,5 mln zapewniło miasto, a reszta - 15,7 mln pochodziła z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013. Tereny włączone do KSSE są bardzo dobrze skomunikowane lokalizacyjne - znajdują się w pobliżu między innymi węzła autostrady A1, DK 11 łączącej Bytom z Poznaniem czy Obwodnicy Bytomskiej oraz linii kolejowej nr 131 łączącej Górny Śląsk z Pomorzem.

Warto dodać, że na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu sprzedano już 6 obszarów o łącznej powierzchni 9,57 ha, co stanowi 56% powierzchni całego bytomskiego obszaru KSSE. Wśród firm, które zdecydowały się tam ulokować swój biznes są poza firmą DominoPack, również: EPCO, PHU CORA, Domgos 2 oraz Milimex SA.

- Życzę panu Dominikowi Wieczorkowi, żeby jego firma osiągnęła spektakularny sukces - dodał prezes KSSE, dr Janusz Michałek. 

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.7µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3