W Beskidach pojawiły się kolejne apteczki. Tym razem na Szyndzielni i na Skrzycznem

Apteczka na szlaku 1

Redakcja

3 lipca, 2023

Kolejne apteczki w ramach inicjatywy "Apteczka na szlaku" pojawiły się w Beskidach. Jedna z nich została zamontowana na Szyndzielni, druga na Skrzycznem. W sumie w polskich górach jest już kilkadziesiąt punktów z apteczkami.

Pomysłodawcy inicjatywy montują coraz to nowe skrzynki, które służą jako wsparcie dla turystów podczas górskich eskapad.

Ostatnie skrzynki zostały zakupione dzięki konkursowi Śląskie Lokalnie – małe granty FIO. Konkurs Śląskie Lokalnie finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021-2030.

Apteczka na szlaku to społeczny projekt rozwojowy, za którym stoją ratownik górniczy Daniel Wojnar i długodystansowiec Marek Benesz. Wspiera ich grupa przyjaciół, dzięki którym realizacja projektu jest w ogóle możliwa.

Pomysł polega na zaopatrzeniu jak największej liczby punktów na szlakach, w rzeczy, które mogą się przydać turystom, a ci nie zawsze mają je w plecakach.

Pierwszy etap, który jest obecnie realizowany, zakłada wyposażenie w kompletne punkty apteczne wszystkich pasm Beskidów: Bieszczad, Beskidu Niskiego, Beskidu Sądeckiego, Gorców, Pogórza Orawsko-Jordanowskiego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, Beskidu Małego, Beskidu Wyspowego i Beskidu Makowskiego.
Lokalizacja zamontowanych już apteczek jest widoczna pod linkiem: https://mapa.apteczkanaszlaku.pl/.

W przyszłości Apteczka na szlaku planuje montaż skrzynek w pozostałych pasmach gór Polski.

powiązane artykuły:

F2d80e60bacbc9e137d1f1431c6ad0a5
Turystyka 18 kwietnia, 2023

W ramach projektu "Apteczka na Szlaku" w polskich i słowackich górach pojawiło się już 51 skrzyne

https://ms.bielsko-biala.pl/
Lokalne 9 marca, 2023

„Apteczka na Szlaku” to projekt, który zakłada wyposażenie tras górskich w kompletne pun

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3