Apteczka na Szlaku, czyli pomoc dla wędrowników, czym jest inicjatywa?

https://ms.bielsko-biala.pl/

Katarzyna Kulyk

9 marca, 2023

„Apteczka na Szlaku” to projekt, który zakłada wyposażenie tras górskich w kompletne punkty apteczne. Pierwszy etap projektu obejmuje pasma Beskidów, celem jest każdy górski szlak.

Projekt powstał z inicjatywy Daniela Wojnara, który jest ratownikiem górskim oraz Marka Benesza – długodystansowca. Dzięki wsparciu przyjaciół, realizacja projektu jest możliwa jednak organizatorzy proszą o pomoc każdego, kto może ich wesprzeć.

Ideą projektu jest zaopatrzenie w apteczki, jak największej liczby punktów na trasach, jakimi poruszają się turyści. Pierwszy etap, jaki jest obecnie realizowany obejmuje wyposażenie wszystkich pasm Beskidów.

- Koszt takiej apteczki umieszczonej w drewnianej skrzynce to około 240 złotych, w środku znajdują się: koce ratunkowe, maseczki do sztucznego oddychania, plastry na odciski, kompresy żelowe, opaski elastyczne i plastry - zestaw turystyczny. - informują organizatorzy

Aktualnie rozłożonych zostało już 45 apteczek ale może być ich jeszcze więcej!

W przyszłości, w ramach projektu planowany jest montaż skrzynek w pozostałych pasmach gór Polski. Jednak by plany się ziściły potrzebne są osoby, dla których bezpieczeństwo na szlakach jest kluczową sprawą podczas górskich wędrówek.

Aktualnie organizatorzy są na etapie oczekiwania na wpis KRS jako fundacja.

Lokalizacja zamontowanych już apteczek jest widoczna pod linkiem: https://mapa.apteczkanaszlaku.pl/.

powiązane artykuły:

The Loop – wielka pętla beskidzka
Turystyka 9 lutego, 2023

W Beskidach powstanie długodystansowy, 250-kilometrowy szlak górski mający swój początek i koniec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3