Katowice jako 8 miasto w Polsce, w którym najczęściej słyszy się wulgaryzmy

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

9 marca, 2023

Według badań przeprowadzonych przez Preply, e-platformie do nauki języków obcych, Katowice zajmują 8. miejsce w Polsce pod względem częstotliwości używania wulgaryzmów. Platforma przeanalizowała dane z 19 polskich miast, aby odkryć i stworzyć listę miejsc, w których Polacy przeklinają najczęściej.

Jak często przeklinają mieszkańcy Śląska?

Badania pokazują, że typowy Polak używa wulgarnych słów średnio 19 razy na dzień. W samych Katowicach mieszkańcy przeklinają 16 razy dziennie, to właśnie z tego powodu miasto znalazło się na 8. miejscu w liście Polskich miast, w których przeklina się najwięcej (i najmniej).

Na liście znaleźć możemy także Gliwice, w których mieszkańcy dziennie przeklinają 11 razy. Tuż za nimi znalazła się Częstochowa, gdzie z kolei liczba przekleństw na dobę wynosi 10, co czyni miasto miejscem, gdzie przekleństw używa się najmniej!


Gdzie najczęściej padają wulgaryzmy?

Oprócz odkrycia miast w Polsce, w jakich używa się najwięcej wulgaryzmów, zbadano także gdzie najczęściej się to zdarza. Jak się okazało, moment w którym najczęściej padają przekleństwa to wyjście ze znajomymi. Odpowiedź te wskazało około 26% badanych.

Co ciekawe częstochowianie najczęściej przeklinają w pracy, z kolei mieszkańcy Gliwic w samochodzie.

By przejść do badania należy kliknąć TUTAJ.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3