Bolek i Lolek, czyli dwa, nowe autobusy elektryczne w Bielsku-Białej!

MZK Bielsko-Biała

Katarzyna Kulyk

9 marca, 2023

Bielsko-Biała już niedługo na swoje ulice wypuści dwa, nowe autobusy elektryczne i to nie byle jakie! Kultowi przyjaciele Bolek i Lolek zagoszczą na pojazdach, które będą realizowały przewozy dzieci i uczniów z niepełnosprawnościami, z kolei w weekendy kursować będą jako linie miejskie!

Bolek i Lolek stali się patronami pierwszych autobusów elektrycznych w Bielsku-Białej. Niegdyś rozbawiali widzów swoimi przygodami, a już niebawem ruszą w swoją kolejną przygodę, tym razem na ulicach miasta!

- „Bolek”– o numerze taborowym 227 oraz „Lolek” o numerze taborowym 228 – są pierwszymi pojazdami zeroemisyjnymi, jakie będzie wykorzystywał na stałe Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Autobusy dostarczyła firma Solaris Bus & Coach – informuje Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej

Autobusy przystosowane są dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnościami. Na swój pokład mogą zabrać 28 pasażerów na miejscach siedzących, a także 28 pasażerów na miejscach stojących. Pojazdy aktualnie oczekują na kilka testów technicznych, a po tym zostaną oddane do eksploatacji, co nastąpi wraz z początkiem przyszłego tygodnia.


powiązane artykuły:

Jhgrtygtdsa
#EkoSilesia 8 września, 2022

Międzygminny Związek Komunikacyjny podpisał umowę na dotację do zakupu autobusów o napędzie elektryc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 29.2µg/m3 PM2.5: 23.9µg/m3