Drugi etap rozbudowy stadionu piłkarskiego Rakowa Częstochowa. Ogłoszono przetarg

67661

Redakcja

3 lipca, 2023

Miasto ogłosiło przetarg na realizację drugiego etapu przebudowy i rozbudowy stadionu piłkarskiego Rakowa Częstochowa. Projekt inwestycji został uzgodniony z klubem.

Zmiany mają poprawić infrastrukturę okołostadionową, w tym warunki treningu i regeneracji zawodników. Miasto ma zabezpieczony wkład własny na pokrycie kosztów zadania oraz prawomocne pozwolenie na budowę. Inwestycja ma zostać dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zakres prac obejmuje m.in. budowę nowych podgrzewanych boisk treningowych wraz niezbędną infrastrukturą (oświetlenie, system nawadniający ze zraszaczami, system odwadniający oraz system ogrzewania murawy), rozbudowę dwukondygnacyjnego budynku klubowego o część regeneracyjno-rehabilitacyjną i sale treningowo-dydaktyczne wraz z remontem sali gimnastycznej i części istniejących pomieszczeń, nadbudowę budynku klubowego o dodatkową kondygnację (część szkoleniowa z zapleczem socjalnym i sanitarnym) oraz zagospodarowanie terenu wraz z niezbędną infrastrukturą i ciągami komunikacyjnymi.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 16 miesięcy od dnia podpisania umowy na realizację zadania Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie przebudowa i rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Limanowskiego 83 - II Etap. Inwestycja musi zostać zakończona do połowy listopada przyszłego roku.

powiązane artykuły:

Ivilopez
Lokalne 28 czerwca, 2023

Bardzo złe wieści dla mistrza Polski, Rakowa Częstochowa. Przed batalią o europejskie puchary tra

Petrasek
Lokalne 21 czerwca, 2023

Kapitan drużyny mistrzów Polski, Tomáš Petrášek kończy swoją siedmioletnią historię w Rakowie Czę

Morawieckirakow
Lokalne 11 maja, 2023

Mateusz Morawiecki wizytował stadion Rakowa Częstochowa. Zapowiedział, że rząd dofinansuje przebu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3