Od poniedziałku utrudnienia na ul. Chorzowskiej w Katowicach. Powodem wycinka drzew

Google Street View

Redakcja

27 listopada, 2022

W poniedziałek i wtorek (28-29.11) kierowcy w Katowicach muszą się liczyć z utrudnieniami. Na terenie zieleńca, pasu postojowego dla samochodów oraz jednego pasa jezdni DK79 w kierunku Katowic (na wysokości budynku przy ul. Piastów 7) będą realizowane prace związane z wycinką oraz pielęgnacją drzew. 


Prace dotyczą topoli euroamerykańskich zlokalizowanych na terenie zarządzanym przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. – Niestety przeprowadzony przegląd stanu drzew wykazał występowanie posuszu na 29 z nich. Część drzew ma zachwianą statykę, uszkodzoną korę czy też nie posiada kory. Dlatego też podjęto decyzję o konieczności wycinki 6 z nich, będących w najgorszej kondycji – mówi Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej, reprezentujący KZGM.

Pozostałe 23 drzewa zostaną poddane pracom pielęgnacyjnym w zakresie przycięcia ich koron. To pozwoli zredukować zagrożenie związane z ryzykiem oderwania się uszkodzonych konarów i przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa pieszych, pojazdów poruszających się ul. Chorzowską i zaparkowanych w tej okolicy.

Prace będą wykonywane przez wyspecjalizowaną firmę współpracującą z KZGM, przy wsparciu MZUiM oraz Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

powiązane artykuły:

PKM Katowice
Wiadomości 24 listopada, 2022

PKM Katowice ogłosił przetarg na dostawę ośmiu autobusów zasilanych gazem i wyposażonych w rozwią

Katowice Chorzowska x Debowa
Lokalne 16 listopada, 2022

To będą trudne trzy tygodnie dla pasażerów podróżujących między Katowicami a Chorzowem. Od 21 listop

Zielona rewolucja w rekach mieszkancow Katowic Fot AMS
#EkoSilesia 16 listopada, 2022

W Katowicach powstaną 22 zielone przystanki. Od 15 do 30 listopada mieszkańcy i osoby korzystające z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.1µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3