Uciekał przed policją, bo "nie chciało mu się z nikim rozmawiać"

policyjny pościg w jastrzębiu-zdroju

Redakcja

11 stycznia, 2023

Jastrzębscy policjanci ścigali kierowcę samochodu marki Mini Cooper, który nie zatrzymał się do kontroli. 40-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, był pijany oraz miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W nocy z poniedziałku na wtorek, parę minut po godzinie 1.00 jastrzębscy wywiadowcy, podczas patrolu zauważyli na ulicy Granicznej samochód marki Mini Cooper na włoskich numerach rejestracyjnych, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. 

-Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za autem. Kierowca najpierw zwolnił, włączył światła awaryjne, po czym gwałtownie przyspieszył. Nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. W trakcie ucieczki swoją agresywną jazdą zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego. Po kilku kilometrach ucieczka zakończyła się na ulicy Granicznej, gdzie pojazd został zablokowany przez policyjny radiowóz - relacjonuje jastrzębska policja. 

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 40-letni jastrzębianin. Szybko wyjaśniła się też przyczyna jego ucieczki - mężczyzna był pijany. 

-Po przebadaniu okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu go w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że nie ma prawa jazdy oraz posiada dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - podała KMP w Jastrzębiu-Zdroju. 

W rozmowie z mundurowymi kierowca stwierdził, że uciekał także dlatego, że... „nie chciało mu się z nikim rozmawiać". 

Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

powiązane artykuły:

55 740793
Lokalne 9 stycznia, 2023

Pościg policyjny za samochodem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli. Do takiego zdarzeni

pościg katowickiej straży miejskiej
Lokalne 30 grudnia, 2022

Strażnicy miejscy patrolujący nocą centrum Katowic niespodziewanie wzięli udział w pościg

Lokalne 12 października, 2022

37-latek na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać, a gdy policjanci zatrzymali go, okazało się,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3