Pościg katowickiej straży miejskiej. Pijanego kierowcę zatrzymano dopiero w Mysłowicach

pościg katowickiej straży miejskiej

Redakcja

30 grudnia 2022

Strażnicy miejscy patrolujący nocą centrum Katowic niespodziewanie wzięli udział w pościgu za pijanym kierowcą seata cordoby. Pościg zakończył się w Mysłowicach zatrzymaniem kierującego.

27 grudnia na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Wojewódzkiej, ze stojącego na czerwonym świetle seata, ktoś wyrzucił butelkę po piwie. Butelka roztrzaskała się bezpośrednio przed nadjeżdżającym radiowozem straży miejskiej.

-Strażnik natychmiast włączył niebieskie sygnały świetlne, a kierujący radiowozem wjechał przed seata. Strażnicy wyszli z radiowozu celem przeprowadzenia interwencji. Na widok strażników kierujący seatem ignorując czerwone światło sygnalizacji świetlnej nagle ruszył- relacjonuje katowicka straż miejska. 

Strażnicy wrócili do radiowozu i ruszyli za uciekającym pojazdem. O zdarzeniu został poinformowany dyżurny straży miejskiej oraz dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

-Funkcjonariusze w bezpiecznej odległości i z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi jechali za uciekającym seatem, przekazując przez cały czas informacje policjantom o jego lokalizacji- podała SM w Katowicach.

Kierujący seatem jadąc ulicami Wojewódzką, Krasińskiego, Paderewskiego, Sikorskiego, Lotnisko, Graniczną, 1 Maja, Bagienną popełnił liczne wykroczenia: ignorował sygnalizację świetlną nadającą sygnał czerwony, wjeżdżał na chodnik, przekraczał linie podwójną ciągłą, jechał pod prąd.

Uciekający wjechał następnie do Mysłowic. Na rondzie Górników Kopalni Mysłowice zawrócił i kontynuował jazdę w kierunku Katowic. 

-Kierujący seatem zatrzymał się na ulicy Katowickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Kormoranów. Strażnicy po zatrzymaniu radiowozu wyszli z pojazdu i podbiegli do seata. Kierujący został zatrzymany. Okazał się nim 18 letni mieszkaniec Sosnowca. W aucie oprócz niego było jeszcze dwoje pasażerów- poinfomowała straż miejska. 

Drogowy pirat został przekazany policjantom. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy, a w jego organiźmie stwierdzono ponad promil alkoholu.

powiązane artykuły:

pościg za pijanym kierowcą w będzinie
Wiadomości 30 listopada 2022

Policjanci z będzińskiej patrolówki podjęli pościg za kierowcą opla, który nie zatrzymał

45 732011
Lokalne 3 listopada 2022

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się 2 listopada w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyżni z bronią w ręku

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3