Listonoszka zgromadziła w domu ponad 2600 niedoręczonych przesyłek

https://www.policja.pl/

Katarzyna Kulyk

19 stycznia, 2023

Zatrzymano 30-letnią listonoszkę, mieszkankę Łazisk Górnych, która jak się okazuje zgromadziła w swojej piwnicy ponad 2600 niedoręczonych przesyłek. Część z nich otwarła. Sama sprawa wyszła na jaw, po licznych skargach mieszkańców, którzy oczekiwali na swoje przesyłki. Jak się okazało podejrzana posiadała przy sobie także działki amfetaminy.

16 stycznia, policja w Łaziskach Górnych dostała zawiadomienie od naczelnik jednej z placówek pocztowych w mieście, że ma podejrzenia wobec jednej ze swoich pracownic. Podejrzenia dotyczyły niedoręczenia listów i paczek przez 30-latkę przez co najmniej miesiąc. Mieszkańcy oraz przedstawiciele miejscowych instytucji skarżyli się, że nie dotarła do nich wyczekiwana korespondencja. Mundurowi jeszcze tego samego dnia zajęli się sprawą. 

Jak się okazało w domu listonoszki znaleźli ponad 2600 przesyłek, głównie listów. W trakcie oględzin policjanci ujawnili aż 279 otwartych przesyłek. Wśród nich były, między innymi, karty bankomatowe, wezwania z Wojskowego Centrum Rekrutacji oraz jednostek Policji i wyroki sądów. Co ciekawe 30-latka miała przy sobie ponad 30 działek dilerskich amfetaminy.

Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu. 17 stycznia usłyszała zarzuty ukrywania korespondencji pocztowej, naruszenia tajemnicy korespondencji i posiadania amfetaminy.

- W trakcie przesłuchania zatrzymana przyznała się do winy tłumacząc, że nie była w stanie dostarczyć wszystkich listów, a niektóre z nich otwarła ze zwykłej ciekawości. Prokurator objął podejrzaną środkiem zapobiegawczym w postaci policyjnego dozoru. Mieszkance Łazisk Górnych grozi kara do 2 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy - informuje policja

powiązane artykuły:

37 731389
Lokalne 31 października, 2022

48-latek ukradł samochód należący do firmy kurierskiej DPD wraz z prawie 100 przesyłkami. Tłumaczył,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3