Ukradł samochód firmy kurierskiej. Część przesyłek spalił

37 731389

Redakcja

31 października, 2022

48-latek ukradł samochód należący do firmy kurierskiej DPD wraz z prawie 100 przesyłkami. Tłumaczył, że chciał odbudować swoją reputację w towarzystwie, w którym się obraca.

25 października br. pracownik firmy kurierskiej DPD zgłosił bielskim policjantom kradzież samochodu marki Ford Transit wraz z około 100 przesyłkami, które miał dostarczyć do klientów.

Pojazd zaparkował przed blokiem na jednej z głównych ulic Bielska-Białej, po czym nie wyciągając kluczyka ze stacyjki, wyszedł z paczką, aby dostarczyć ją do klienta w bloku. Po około 30 sekundach, kiedy wrócił, ujawnił brak samochodu.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci odnaleźli skradziony samochód, który sprawca porzucił przy jednej z ulic Bielska-Białej.

Okazało się, że wewnątrz pojazdu znajdowała się cześć przesyłek, część z nich została skradziona, a kolejna część  została spalona przez złodzieja”

podała kmp w bielsku-białej. 

Policjanci z bielskiej „trójki” wraz ze śledczymi Wydziału Kryminalnego celnie wytypowali, że sprawcą tej kradzieży może być 48-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Po dwóch dniach zatrzymali wytypowanego mężczyznę.

W rozmowie z policjantami 48-latek przyznał, że zauważył forda z pozostawionymi w stacyjce kluczykami i postanowił wykorzystać okazję. Poza tym kradnąc samochód, chciał odbudować swoją reputację w towarzystwie, w którym się obraca.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy. Jak wynika bowiem z kartoteki podejrzanego, odbywał on jeszcze niedawno karę więzienia za podobne przestępstwa.

 

Źródło: KMP w Bielsku-Białej

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3