Trwa porządkowanie parkowania w Katowicach. Na jakich ulicach prowadzone są prace?

Trwa porządkowanie parkowania na katowickich ulicach

Redakcja

19 czerwca, 2023

W Katowicach trwają przygotowania do zmian w polityce parkingowej. Konieczne jest nie tylko oznakowanie poziome i pionowe ulic w centralnych dzielnicach miasta, ale także dostosowanie infrastruktury do obowiązujących przepisów i zapobieganie niepożądanym sytuacjom na ulicach, jak tarasowanie chodników przez samochody.

Ze względu na duży teren objęty działaniami zmiany będą realizowane stopniowo na poszczególnych obszarach, zgodnie z ustalonym harmonogramem. 

Wykonawca od 19 czerwca rozpocznie prace na: Jana III Sobieskiego (od Zabrskiej do Gliwickiej), Gliwickiej (od Wolności do Goeppert-Mayer i przy placu Ofiar Tragedii Górnośląskiej), Plebiscytowej (od Wojewódzkiej do Dąbrowskiego), Sienkiewicza (od Wojewódzkiej do Dąbrowskiego), Podgórnej (od Wojewódzkiej do Dąbrowskiego), Konopnickiej, Kościuszki, Placu Miarki i Kochanowskiego (od Wita Stwosza do Kościuszki).

Ponadto kontynuowane będą prace na: Mikołowskiej, Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej, Andrzeja, Skłodowskiej-Curie, Kopernika, Kordeckiego, Jagiellońskiej, Dąbrowskiego, Reymonta, Plebiscytowej, Sienkiewicza, bocznej Jagiellońskiej, Francuskiej, Lompy, Sokolskiej, Jana III Sobieskiego (od Mickiewicza do Zabrskiej), Dąbrówki (od Zabrskiej do Gliwickiej), Opolskiej (od Sokolskiej do Jana III Sobieskiego), Pocztowej, Korfantego (po stronie Supersamu), Batorego, Andrzeja (od Batorego do Kościuszki), Krzywej, Kopernika (od Skłodowskiej-Curie do Kościuszki), Styczyńskiego. 

Łącznie zdemontowanych zostanie ponad 1700 dotychczasowych znaków pionowych i pojawią się 3332 nowe znaki. Prace obejmą też oznakowanie poziome. Wykonawca usunie 8 tys. metrów kwadratowych znaków i naniesie na ulice prawie 11 300 metrów kwadratowych nowego oznakowania.

Konieczne jest także zadbanie o to, by w miejscach do tego nieprzeznaczonych kierowcy nie mogli pozostawiać swoich pojazdów. Tam, gdzie przestrzeń miejska będzie dawała taką możliwość, zamontowane zostaną m.in. elementy małej architektury (na przykład donice z zielenią) czy stojaki na rowery. W pozostałych miejscach służby skorzystają z innych rozwiązań – barierek oraz słupków.

powiązane artykuły:

Nowe rośliny na Stawowej fot 2
Lokalne 30 maja, 2023

Wokół kasztanowców zasadzonych pierwszego dnia wiosny przy ul. Stawowej w Katowicach poja

Zmiana polityki parkingowej w Katowicach fot Dariusz Czapla
Lokalne 23 maja, 2023

Rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania i wyróżnienie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parko

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3