Terapia laserowa w gabinecie medycyny estetycznej – jakie ma zastosowanie?

Terapia laserowa klinika miracki

Redakcja

12 lipca, 2022

Terapia laserowa to zaawansowana technologia, która znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Przy jej pomocy można zniwelować takie problemy, jak nadmierne owłosienie, zmarszczki, przebarwienia, blizny, rozstępy czy poszerzone naczynka. Przy pomocy niektórych laserów można redukować tkankę tłuszczową i walczyć z cellulitem. Co warto wiedzieć o laseroterapii przed odwiedzeniem kliniki medycyny estetycznej?

Na czym polega działanie lasera?

Lasery emitują światło o określonej długości fali. Podczas laseroterapii światło i jego energia są odbierane przez różne struktury w skórze, zmieniając je lub powodując mikrouszkodzenia, które stymulują tkankę do podjęcia procesów naprawczych. W zależności od celu terapii laserowej, stanu skóry pacjenta czy koloru karnacji, stosuje się inne parametry zabiegu. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w szereg ustawień, wiele z nich ma wszechstronne zastosowanie i można przy ich pomocy wykonywać różne zabiegi laserowe. Na przykład przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych można usunąć tatuaż, makijaż permanentny lub przebarwienia, ale też wykonać skuteczną terapię blizn i rozstępów czy zabieg odmładzający.

Przed każdą terapią laserową odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który dobiera odpowiednie leczenie do konkretnego pacjenta. Specjalista musi przede wszystkim zweryfikować, czy u danej osoby nie występują przeciwwskazania do laseroterapii. Zabiegów laserowych nie wykonuje się m.in. u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u osób mających świeżą opaleniznę. Z terapią laserową lepiej poczekać, kiedy istnieją aktywne stany zapalne skóry.

Zastosowanie laserów w medycynie estetycznej

Terapię laserową wykorzystuje się w leczeniu szerokiego spektrum schorzeń dermatologicznych i defektów estetycznych. W Klinice Miracki w Katowicach skorzystasz z laseroterapii  w celu usunięcia:

 • niechcianych włosów,
 • zmarszczek,
 • blizn potrądzikowych,
 • przebarwień,
 • łagodnych zmian skórnych (znamion, pieprzyków, kurzajek),
 • zmian naczyniowych („pajączków”, rumienia, żylaków),
 • blizn po operacjach, oparzeniach i urazach,
 • trądziku różowatego,
 • tatuażu i makijażu permanentnego,
 • nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • luźności pochwy,
 • wysiłkowego nietrzymania moczu.

Zabiegi laserowe w klinice medycyny estetycznej wykonywane są przez lekarzy, którzy odbyli specjalistyczne szkolenia i mają ogromne doświadczenie w terapii laserowej. Decydując się na zabiegi w takim miejscu, możesz mieć pewność, że otrzymasz najlepszą opiekę. Lekarz dobierze odpowiednią terapię do Twoich potrzeb, aby usunąć niedoskonałości w sposób trwały i bezpieczny. Poinformuje Cię, jak powinieneś przygotować się do zabiegu i wyjaśni, jak należy dbać o skórę po terapii. To wszystko ma istotny wpływ na przebieg laseroterapii oraz jej efekt końcowy.

Jak wygląda terapia laserowa twarzy? Z jakimi zabiegami się ją łączy?

Co ważne, w wielu przypadkach warto łączyć terapię laserową z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Dzięki skojarzonemu działaniu można uzyskać wyraźniejsze i trwalsze rezultaty. Zabiegi łączone sprawdzają się m.in. w laserowym odmładzaniu twarzy, usuwaniu blizn i rozstępów oraz modelowaniu sylwetki.

Przykładowa terapia łączona na twarz składa się z następujących zabiegów medycyny estetycznej:

 • peeling kwasami lub hydrodermabrazja – w celu dokładnego oczyszczenia skóry i przygotowania jej do laseroterapii;
 • laserowe odmładzanie twarzy, np. laserem pikosekundowym;
 • mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe lub wypełniacze – w celu uzupełnienia efektu;
 • terapia światłem LED – w celu przyspieszenia gojenia i regeneracji skóry po zastosowaniu lasera.

Więcej na temat terapii laserowej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.2µg/m3 PM2.5: 13.7µg/m3