Tauron Nowa Muzyka - festiwal, którego nie możesz przegapić w 2023 roku

Festiwal tauron 2023

Redakcja

26 września 2022

Choć jeszcze nie opadł kurz po znakomitym Tauron Nowa Muzyka 2022, my już wiemy, że kolejna edycja zapowiada się potężnie. Organizatorzy ogłosili pierwsze szczegóły kolejnej edycji Taurona.

Tauron Nowa Muzyka 2023 - kiedy?

Festiwal odbędzie się w dniach 8-11 czerwca 2023 roku na terenie dawnej kopalni KWK Katowice, gdzie aktualnie znajduje się Muzeum Śląskie. Nieszablonowe, futurystyczne przestrzenie tego miejsca od lat stanowią symbol festiwalu, idealnie współgrając z jego muzyczną świeżością i oryginalnością.

Jedną z najważniejszych zmian, która z pewnością ucieszy wszystkich fanów i fanki Taurona, jest również powrót koncertu otwarcia do innego ikonicznego miejsca - Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR). To tam odbywały się pamiętne występy Nilsa Frahma czy Jeffa Millsa z orkiestrą. To jednak nie jedyne wyjątkowe projekty, które miały miejsce na katowickim festiwalu.

To na Tauronie po raz pierwszy w Polsce wystąpiły takie legendy, jak Autechre, DJ Krush, Flying Lotus, Bonobo, Fever Ray czy Amon Tobin. Jeśli myślisz, że line-up Taurona cię nie zaskoczy, na pewno się mylisz. Co roku organizatorzy wprawiają wszystkich w osłupienie, zapraszając artystów, których ściągnięcie do Polski wydaje się karkołomne. Właśnie dlatego na festiwal przyjeżdżają przede wszystkim miłośnicy i miłośniczki oryginalnej, niedostępnej nigdzie indziej muzyki.

Tauron Nowa Muzyka 2023 - artyści

Na festiwalu co roku słyszymy cały przekrój muzyki alternatywnej. Od projektów nawiązujących do muzyki klasycznej oraz orkiestrowej, aż po hip-hop, post-punk, elektronikę czy jazz. Tak wielkie spektrum dźwiękowe sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na Tauronie możesz poczuć się zarówno jak w filharmonii oraz na imprezie techno.

Gdzie kupić Bilety na Tauron Nowa Muzyka 2023

Już niedługo poznamy pierwsze ogłoszenia artystów Tauron Nowa Muzyka 2023. Bilety są do kupienia na Empik Bilety i Going. Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023 My nie możemy się doczekać, a Wy? Do zobaczenia na Tauronie już 8 czerwca!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3