Tanie OC dla kierowców ze Śląska. 5 sposobów na niższą składkę ubezpieczeniową

Tanie oc slask

Redakcja

18 sierpnia, 2022

Ubezpieczenie OC na Śląsku nie należy do najtańszych, co w połączeniu z wysoką inflacją w gospodarce każe poszukiwać oszczędności. Gdzie je znaleźć? Oto 6 skutecznych i legalnych sposobów na obniżenie ceny polisy. Poznaj je, wprowadź w życie i ciesz się tańszym ubezpieczeniem!

Zbuduj długą i bezszkodową historię przebiegu ubezpieczenia

Kluczową zmienną, która wpływa na cenę OC, jest dotychczasowy przebieg ubezpieczenia. Towarzystwa dokładnie sprawdzają, od jak długiego czasu kontynuujesz polisę oraz ile stłuczek, kolizji czy wypadków znajduje się na Twoim koncie i na tej podstawie proponują składkę. Na najwyższe stawki muszą przygotować się młodzi i początkujący kierowcy, którzy dopiero co uzyskali kwalifikacje do prowadzenie pojazdów mechanicznych po drogach publicznych. Dlaczego tak się dzieje?

Kluczowe są w tym przypadku zniżki, których towarzystwa udzielają z tytułu bezszkodowego kontynuowania polisy. Przeważnie za każdy rok bez szkody na koncie kierowca otrzymuje 10% zniżek, podczas gdy ich wartość maksymalna wynosi 60%. Łatwo więc obliczyć, że aby móc liczyć na maksymalnie tanie ubezpieczenie OC Forda, Fiata, Mercedesa, Suzuki czy BMW, trzeba kontynuować je przez co najmniej kilka lat. Jednocześnie trzeba pamiętać, że za każdą zgłoszoną do ubezpieczyciela szkodę część uzyskanych zniżek zostaje odebrana – przeważnie w wysokości 10 pkt. proc. za pojedynczą stłuczkę, kolizję czy wypadek z winy kierowcy.

Znajdź najtańszą ofertę

Specyfika OC polega na tym, że zawsze ma identyczny zakres ochrony ubezpieczeniowej. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na najdroższą polisę za 2000 zł, czy najtańszą za 500 zł, w praktyce otrzymujesz to samo. Wniosek jest prosty: przepłacanie nie ma sensu, a jedyne rozsądne zachowanie to poszukiwanie jak najtańszego OC. Jak to zrobić? Na Śląsku działa wiele multiagencji ubezpieczeniowych, z których usług można w tym celu skorzystać. Tym, co je wyróżnia, jest szeroka oferta, co znacznie ułatwia znalezienie najtańszego OC. Jeśli to Ci się uda i okaże się, że nowa polisa jest korzystniejsza od propozycji przedstawionej przez firmę, w której masz aktualne, wygasające ubezpieczenie, nie zapomnij o złożeniu wypowiedzenia. Więcej na ten temat przeczytasz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/wypowiedzenie-oc/.

Unikaj punktów karnych

Czy wiesz, że od 17 czerwca 2022 r. towarzystwa ubezpieczeniowe w kalkulacji składki mogą uwzględniać liczbę punktów karnych kierowcy? Jeżeli więc nie chcesz przepłacać, poruszaj się po polskich drogach przepisowo – w ten sposób oszczędzisz również na mandatach i paliwie, ponieważ spokojna i zgodna z przepisami jazda jest ekonomiczniejsza.

Kup samochód tani w ubezpieczeniu

Co to znaczy samochód tani w ubezpieczeniu? Chodzi przede wszystkim auta z silnikiem o pojemności do 2,0 l, które nie uchodzą za sportowe czy luksusowe. Rzut oka na statystyki z porównywarki kalkulator-oc-ac.auto.pl daje do zrozumienia, że właściciele modeli takich marek jak np. Audi, Porsche, BMW czy Honda płacą za obowiązkowe OC wyraźnie więcej niż posiadacze np. Suzuki, Dacii, Fiata, Forda i innych marek uchodzących za „spokojne”

Opłać składkę za jednym razem

Oferty ratalne bywają kuszące ze względu na możliwość rozłożenia płatności na kilka mniejszych części. Należy mieć jednak świadomość, że skorzystanie z tego mechanizmu najczęściej wiąże się z dodatkowymi kosztami, które są narzucane kierowcy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.9µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3