Śląski protest przeciwko CPK. Tymczasem prezydent podpisał ustawę ws. CPK [WIDEO]

IMG 20220818 171622
Kastelik

Szymon Kastelik

18 sierpnia, 2022

Mieszkańcy Górnego Śląska protestowali przeciwko CPK i KDP. Ponownie blokowali jedną z najważniejszych dróg w regionie. Chcieli, żeby ich głos usłyszał prezydent Polski i zawetował ustawę o usprawnieniu procesu inwestycyjnego CPK. Ale już wiemy, że Andrzej Duda podpisał się pod nowym prawem.

W czwartek, 18 sierpnia odbył się kolejny protest przeciwko Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu i Kolei Dużych Prędkości w województwie śląskim. Mieszkańcy znów zablokowali czasowo drogę krajową nr 81, tzw. wiślankę. Co kilka minut blokowali przejście dla pieszych w Orzeszu-Woszczycach na skrzyżowaniu z ul, Klonową. Protestowało około 100 osób. Byli to przeciwnicy CPK z powiatów mikołowskiego i rybnickiego. Przyjechali również protestujący z Mazowsza, gdzie ma powstać CPK. Protestujących wsparli również posłowie opozycji: Maciej Kopiec i Ewa Kołodziej. 

- Chcielibyśmy zaapelować do prezydenta. Chcemy, żeby zawetował tę ustawę - powiedziała przed protestem Ewa Chmielorz, radna Mikołowa. Jednak już wiemy, że prezydent Andrzej Duda nie wysłuchał przeciwników CPK i KDP, ponieważ 18 sierpnia Kancelaria Prezydenta poinformowała o podpisaniu przez Dudę "Ustawy z dnia 22 lipca 2022 r. o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego".

- Jest jeszcze coś takiego, jak nieposłuszeństwo obywatelskie - dodała Chmielorz pytana o to, co w sytuacji, kiedy dojdzie do wywłaszczeń i budowy Kolei Dużych Prędkości w województwie śląskim.

WIĘCEJ W PONIZSZYM WIDEO:

 

IMG 20220818 170400

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3