Tancerze rywalizowali w Mysłowicach. Za nami ogólnopolski turniej tańca [Wideo]

DSC 2571

Redakcja

13 marca 2022

Elegancki walc, energetyczny jive czy ognista samba. Dziesiątki tancerzy rywalizowały w rozmaitych stylach tanecznych podczas ogólnopolskiego turnieju tańca organizowanego w Mysłowicach przez szkołę Wir.

Zmagania toczyły się w czterech blokach dla różnych klas tanecznych i kategorii wiekowych: od dzieci po najbardziej doświadczonych zawodników. Organizatorzy odnotowali 200 startów tancerzy z całego południa Polski.

Pary prezentują sambę, cha-chę, rumbę, pasodoble, jive’a oraz walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, fokstrota i quickstepa”

wylicza Michał Lozinszek ze szkoły tańca Wir Mysłowice.

Żeby przygotować się do sportowej rywalizacji, już od najmłodszych lat trzeba trenować ciężko i często. Ale to nie wszystko.

Wydaje mi się, że wśród dzieci dużo ważniejsza jest wytrwałość, zaangażowanie dziecka, cierpliwość do tego, żeby trenować, bo trening sportowy to już nie jest zabawa, nie zawsze jest wesoło”

dodaje Michał Lozinszek.

Mimo to młodych ludzi z zapałem do tańca nie brakuje.

Bardzo dużo musimy trenować, bo jak pójdziemy na turniej, to wtedy musimy mieć któreś miejsce”

mówi Ala, uczestniczka turnieju.

Tańce są fajne”

dodaje Filip, uczestnik turnieju.

A o czym marzą najmłodsi tancerze?

Żeby się nie mylić, o takim precyzyjnym tańcu ”

mówi Kamil, uczestnik turnieju.

Żeby bardziej umieć rytm, żeby się nie mylić i mieć same pierwsze miejsca. Chciałabym być wyprostowana na starość i dłużej żyć”

podkreśla Klara, uczestniczka turnieju.

Występy wszystkich kategorii wiekowych oceniali profesjonalni sędziowie na podstawie konkretnych kryteriów, jak rytm, technika czy wrażenia artystyczne.

Kilka par naprawdę zrobiło na nas wrażenie. Tak jak na każdym turnieju: są pary, które są bardziej na początku swojej drogi tanecznej, są takie, które są już dalej z umiejętnościami, tak że ciekawie było je obserwować ”

mówi Agnieszka Gąsiorowska, sędzina główna turnieju.

Zawody odbywały się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który chętnie wspiera tego typu inicjatywy.

Wiadomo, są różne sporty, i walki, i dyscypliny zespołowe, natomiast myślę, że to jest też bardzo ciekawe i fajne w ofercie m.in. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji”

przyznaje Karol Pawlik, dyrektor MOSiR-u.

Ze względu na wojnę, która dotknęła naszych wschodnich sąsiadów, impreza została połączona ze zbiórką funduszy na pomoc Ukrainie.

 

Źródło: itvm.pl-Telewizja o Mysłowicach

DSC 2558

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3