Szukasz lokalu w Dąbrowie Górniczej? Trwa 9 edycja programu „Lokal na start”

Lokal na start dabrowa gornicza

Redakcja

6 grudnia, 2023

Do 29 lutego potrwa nabór do konkursu „Lokal na start”. Planujący wejście w biznes, a także przedsiębiorcy z krótkim stażem mogą starać się w jego ramach o miejsca na swoją działalność. Ich największym atutem jest niska stawka najmu.

Powierzchnie dostępnych lokali wynoszą od 17,5 do ponad 90 m kw. Miesięczne stawki czynszu za m2 są na poziomie 5, 7, 10 albo 12 zł netto. Niektóre lokale mają do dyspozycji część podziemną, w której m2 kosztuje 2,5 zł netto. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez 2 lata, w trzecim roku wzrosną o 40%. Po stronie najemcy leży także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

Konkurs „Lokal na start” to propozycja dla osób, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla mikro i małych firm, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż 5 lat. Lokale dostępne w dziewiątej odsłonie programu znajdują się w centrum, w Gołonogu, w Alejach i w Strzemieszycach Wielkich. 

Uczestnicy programu przedstawią m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku i wskazanie potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, a także sposób ich dystrybucji. Będą musieli również zaprezentować pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności. Przed złożeniem konkursowego wniosku, skorzystają z bezpłatnego doradztwa udzielanego przez Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości.

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oferty można składać do 29 lutego, a laureatów powinniśmy poznać w marcu. Szczegółowe informacje i lista lokali na stronie inkubator-dabrowa.pl/lokal-na-start/. Pod numerem 785 656 419 można ustalać terminy oglądania lokali.

„Lokal na start” pierwszą edycję miał w 2019 r. Od tego czasu w mieście funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego uczestników.

powiązane artykuły:

Fpz2
Lokalne 30 listopada, 2023

Spółka Fabryka Pełna Życia należąca do samorządu Dąbrowy Górniczej pozyskała ponad 78 mln zł dofi

Dworzec zabkowice
Lokalne 24 listopada, 2023

Rada Miejska w Dąbrowie Górniczej jednogłośnie poparła uchwałę zabezpieczającą środki na wynajem

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3