Święto Kina 2022 - dziś za bilety na seanse zapłacimy 10 zł!

Pexels tima miroshnichenko 7991158

Redakcja

30 października 2022

W niedzielę, 30 października za bilety do kina zapłacimy tylko 10 zł. Wszystko w ramach Święta Kina, ogólnopolskiej akcji, w którą włączyły się także największe sieci kin takie jak Helios, Cinema City, Multikino oraz mniejsze kina studyjne.

Święto Kina to ogólnopolska akcja organizowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, której ideą jest upowszechnianie sztuki filmowej i promowanie kina jako rozrywki dostępnej dla wszystkich. To jedyny taki dzień w roku, kiedy bilety na seanse we wszystkich kinach kupimy za 10 zł. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć premierowe filmy i nadrobić bieżący repertuar na dużym ekranie.

Święto Kina wraca w pełnej okazałości po 3 latach, kiedy kina objęte były pandemicznymi obostrzeniami. Co zobaczymy dziś na ekranach? Na fanów polskiej kinematografii czeka poruszający film biograficzny "Ania" opowiadający o życiu i chorobie aktorki Anny Przybylskiej.  Dla młodzieży idealna z pewnością będzie "Apokawixa", polski film z młodymi aktorami o imprezie, która kończy się apokalipsą zombie. Dla fanów komedii ciekawy będzie z pewnością "Amsterdam" z całą śmietanką światowych gwiazd kina, czy romantyczny "Bilet do Raju". Dla najmłodszych widzów na ekranach pokazywany jest "Kopciuszek i Kamień Życia" oraz "Mia i Ja". Z pewnością nie zabraknie również dobrych horrorów z okazji zbliżającego się Halloween. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3