Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Mikołowianka zatrzymana za posiadanie narkotyków

Wiadomości
Kryminalni z mikołowskiej komendy zatrzymali 26-latkę, w mieszkaniu której znaleźli marihuanę oraz ponad 200 sztuk tabletek nieznanego pochodzenia.

Kryminalni weszli do jednego z mieszkań w bloku w centrum Mikołowa we wtorkowy poranek. Wszystko za sprawą 32-latka, zatrzymanego dzień wcześniej (6 kwietnia) do kradzieży w sklepie.

Czytaj także: Sosnowiec: przewozili hondą prawie 500 porcji narkotyków

W trakcie przeszukania pomieszczeń, głównie pod kątem, mogących pochodzić z kradzieży przedmiotów, policjanci ujawnili środki narkotyczne. 11 działek marihuany oraz ponad 200 sztuk tabletek nieznanego składu zostało zarekwirowanych, a wkrótce trafią one do dalszych badań. Zatrzymana w związku z tym 26-letnia kobieta wczoraj przed południem usłyszała zarzut posiadania ponad 11 porcji środka odurzającego. Przyznała się do zarzucanego jej czynu, odmawiając jednak składania jakichkolwiek wyjaśnień.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.


Komentarze