Spółka Restrukturyzacji Kopalń przekazała osiem działek na rzecz gminy Goczałkowice-Zdrój

Srk przekazala tereny goczalkowicom

Dawid Płociński

13 września 2024

Spółka Restrukturyzacji Kopalń, wspierając rozwój Goczałkowic-Zdroju, przekazała w formie darowizny tereny o powierzchni półtora hektara. Dzięki temu gmina może rozbudować ważną dla mieszkańców infrastrukturę.

Bezpłatne przekazanie dotyczy ośmiu działek. To łącznie 1,5 ha o wartości przeszło 230 tys. zł. Znajduje się tam również przepompownia ścieków, obsługująca teren zamieszkały przez 1200 osób, gdzie zlokalizowanych jest 340 punktów odbioru ścieków. Dzięki darowiźnie Gmina Goczałkowice-Zdrój będą mogła dążyć do budowy instalacji fotowoltaicznej, która miałaby zasilać przepompownię.

Cieszę się, że możemy sfinalizować nasze wieloletnie starania o uregulowanie statusu tych nieruchomości. To pozwoli nam m.in. na aplikowanie o środki zewnętrzne i modernizację przepompowni „Dębowa”, na terenie Kolonii Brzozowej – mówi Gabriela Placha, wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój.

To kolejny ruch SRK wpisujący się w strategię uwalniania terenów pogórniczych. 

Jak obiecaliśmy, tak robimy i realizujemy przyjęte cele. Sukcesywnie przekazujemy gminom pozostający w gestii SRK pogórniczy majątek. Po prostu oddajemy go lokalnym społecznościom. Jako donator terenów, obiektów i infrastruktury pogórniczej jesteśmy zdeterminowani, by konsekwentnie wspierać lokalne samorządy – zapewnia Jarosław Wieszołek, prezes SRK.
Srk goczalkowice zdroj

powiązane artykuły:

Tereny po kopalni pokoj
Lokalne 13 czerwca 2024

Ruda Śląska będzie współpracować ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń w zakresie ponownego zagospodarow

DSCF6523
Lokalne 21 lipca 2023

Katastrofa na Odrze nie byłą przypadkiem. Rozkwit niebezpiecznych dla ryb złotych alg był możliwy m.

Katowice przejmują od SRK teren po KWK Wieczorek Fot D Czapla
Lokalne 18 kwietnia 2023

Miasto Katowice przejęło nieruchomości przy ul. Szopienickiej od Spółki Restrukturyzacji Kopalń w dr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3