Rodzeństwo urządziło sobie nielegalne wysypisko w Gorzyczkach

fot. KPP w Wodzisławiu Śląskim

Redakcja

24 lutego, 2023

40-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego i jego 38-letnia siostra usłyszeli zarzut wyrzucenia śmieci na pobocze drogi. Musieli również posprzątać wyrzucone śmieci.

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Gorzycach otrzymał zgłoszenie o dzikim wysypisku śmieci, które ujawnili pracownicy Urzędu Gminy w Gorzycach wraz z sołtysem Gorzyczek. Na poboczu drogi publicznej, tj. ul. Wiejskiej w Gorzyczkach znajdowały się worki ze śmieciami pochodzącymi z gospodarstwa domowego. 

-Młodszy aspirant Artur Skrzyszowski prowadził intensywne czynności w tej sprawie. Ich efektem było ustalenie sprawców i przedstawienie im zarzutu popełnienia wykroczenia z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie rodzeństwu - podała KPP w Wodzisławiu Śląskim. 

40-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego i jego 38-letnia siostra, również mieszkanka powiatu wodzisławskiego usłyszeli zarzut wyrzucenia śmieci na pobocze drogi publicznej, oboje przyznali się do winy. Uprzątnęli również wyrzucone przez nich śmieci. 

Wniosek o ich ukaranie już trafił do sądu. Grozi im teraz kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5000 złotych lub nagany. 

O ich losie zdecyduje niebawem sąd.

powiązane artykuły:

47 691263
Lokalne 24 stycznia, 2022

Kłobuccy policjanci szukają sprawców nielegalnego wywozu śmieci na terenie Gruszewni i Libidzy. Wszy

51 686908
Lokalne 16 grudnia, 2021

Dzielnicowy rozwiązał sprawę nielegalnego wysypiska w dzielnicy Dziećkowice, tuż przy granicy z Imi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 38.3µg/m3 PM2.5: 29.0µg/m3