Nielegalne wysypiska śmieci w powiecie kłobuckim. Polica prosi o pomoc w poszukiwaniu sprawców

47 691263

Redakcja

24 stycznia 2022

Kłobuccy policjanci szukają sprawców nielegalnego wywozu śmieci na terenie Gruszewni i Libidzy. Wszystkie osoby posiadające informacje w sprawie "dzikich" wysypisk śmieci proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku.

W miniony weekend 15 i 16 stycznia, oficer dyżurny kłobuckiej komendy został poinformowany o nielegalnych wysypiskach śmieci, które zostały odnalezione przez mieszkańców Libidzy i Gruszewni w gminie Kłobuck. Na miejsce skierowani zostali mundurowi, którzy potwierdzili zgłoszenia i wstępnie ustalili, że dzikie wysypiska śmieci powstały prawdopodobnie kilkanaście dni wcześniej. Następnie sprawa trafiła do śledczych zajmujących się zwalczeniem przestępczości gospodarczej, którzy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali czynności mające na celu ustalenie sprawców nielegalnego wywozu śmieci lub osób, do których wcześniej należały.

W toku oględzin porzuconych śmieci, zabezpieczono między innymi paragony, które aktualnie są sprawdzane i poddawane analizie.

Uzyskane informacje na pewno zostaną wykorzystane w toczącym się postępowaniu.

Wszystkie osoby posiadające informacje w sprawie dzikich wysypisk śmieci proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu 478582200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką Policji.

Policja gwarantuje anonimowość!

 

Źródło: KPP w Kłobucku

47 691264

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 29.2µg/m3 PM2.5: 22.2µg/m3