Rewitalizacja ul. Dworcowej w Bytomiu. Efekty prac robią wrażenie

DSC 7352

Redakcja

14 sierpnia, 2022

Na wielkim placu budowy, jakim od jesieni zeszłego roku jest ul. Dworcowa w Bytomiu, z każdym miesiącem odsłaniają się wyremontowane kamienice i kolejne metry nowej nawierzchni. Już na tym etapie efekty prac robią wrażenie.

Jak informuje Urząd Miasta Bytom na odcinku od Pl. Wolskiego do ul. Moniuszki prace związane z branżą elektryczną zostały wykonane w 100%, natomiast od ul. Moniuszki do Agory w 70%. Ku końcowi chylą się też roboty związane z odwodnieniem liniowym od Pl. Wolskiego do ul. Moniuszki. Ekipy budowlane wykonały już fundamenty pod oświetlenie, a brygady brukarskie odsłaniają kolejne fragmenty nowej nawierzchni.

Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, we wrześniu na Dworcowej pojawią się kolejne brygady brukarzy, co z pewnością przyspieszy prace.

- Poruszanie się po ul. Dworcowej jest utrudnione, ale wykonawca dokłada starań, aby umożliwić klientom dotarcie do sklepów zlokalizowanych przy przebudowywanej ulicy. Na bieżąco reagujemy też na zgłoszenia lokalnych przedsiębiorców w zakresie dodatkowych zabezpieczeń i wzmocnień umożliwiających dostęp do  tamtejszych lokali użytkowych - mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

 Efekty prac związanych z odnową 11 kamienic, zachęcają kolejne wspólnoty mieszkaniowe do rozpoczęcia prac.

- Na skutek zgłaszania się kolejnych wspólnot, które chcą przy okazji przebudowy ulicy wykonać ocieplenie fundamentów, wykonawca na bieżąco aktualizuje harmonogram robót. Jest to konieczne, ponieważ po przeprowadzeniu przebudowy ulicy, możliwości prowadzenia prac przy fundamentach będą przez kilka lat ograniczone - mówi Paweł Wittich.

Postępują też prace związane z termomodernizacją kamienic wspólnot mieszkaniowych przy ul. Dworcowej. W ośmiu z 11 kamienic prace rewitalizacyjne zakończyły się lub wkrótce dobiegną końca. Zakończono już remont kamienic przy ul. Dworcowej 14, (dawny gmach hotelu Graf von Moltke), gdzie m.in. odnowiono elewację frontową oraz przy ul. Dworcowej 24, gdzie naprawiono dach i wykonano izolację pionową.

Trwa też remont zaprojektowanej przez Alberta Klehra kamienicy z 1869 roku przy ul. Dworcowej 18, gdzie do zrobienia została izolacja pionowa od strony podwórka oraz wykończenie cokołów. Zakończyły się też roboty związane z rewitalizacją kamienic przy ul. Dworcowej 2 i Dworcowej 9. Odnowione elewacje frontowe mają już kamienice o numerach: Dworcowa 29, 30, 31, 32. Intensywne prace rewitalizacyjne prowadzone są jeszcze w budynku przy ul. Dworcowej 22, z kolei pod numerem 21 trwają końcowe prace przy izolacji pionowej od strony podwórza.

 

Źródło: UM Bytom

DSC 7364

powiązane artykuły:

299627397 437943285046033 2896423645686972335 n
#EkoSilesia 17 sierpnia, 2022

O inwestycjach Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w odnawialne źródła energii, dzięki którym S

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 6.1µg/m3