Rewitalizacja Dworcowej w Bytomiu na finiszu. Pojawiają się nowe drzewa i latarnie

Remont dworcowej w bytomiu

Redakcja

19 kwietnia 2023

Dobiegają końca prace na ul. Dworcowej w Bytomiu- nasadzenia drzew i roślin ozdobnych w donicach, roboty brukarskie w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Moniuszki, prace wykończeniowe oraz montaż latarń i monitoringu. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 10 maja 2023 roku.

Na ulicy Dworcowej dobiegają końca prace związane z montażem latarni oświetlenia ulicznego, donic oraz instalacji monitoringu. Wykonawca rozpoczął również nasadzenia drzew oraz roślin ozdobnych. Trwają też końcowe roboty brukarskie - po 20 kwietnia brukarze przystąpią do prac w rejonie skrzyżowania z ul. Moniuszki. Prace będą prowadzone najpierw po prawej stronie torowiska od strony dworca PKP, a następnie zostaną przeniesione na drugą stronę. Ruch samochodowy i tramwajowy na ul. Moniuszki w tym czasie będzie odbywał się bez zmian. Równocześnie wykonawca prac wprowadzi ograniczenia we wjeździe na ul. Dworcową - pojawią się bariery drogowe w rejonie prowadzonych prac brukarskich w pobliżu skrzyżowania z ul. Moniuszki.

remont Dworcowej w Bytomiu

Zgodnie z projektem przebudowy ulicy Dworcowej, wzdłuż ulicy pojawi się 58 nowych latarń oraz 76 kompletów donic w różnych kształtach i konfiguracji, a dodatkowo na całej długości ulicy zabudowane zostaną po 4 komplety pergoli. Ponadto mur oporowy od strony placu Michała Wolskiego zostanie podświetlony.

Na ulicy Dworcowej odnowionych zostało także 11 historycznych kamienic o numerach 2, 9, 14, 18, 21, 22, 24, 29, 30, 31 i 32. 

W ramach prac rewitalizacyjnych na ul. Dworcowej przebudowana została ulica, sieci wodociągowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci elektryczne i teletechniczne. Ulica zyskała nową - wygodną dla przechodniów nawierzchnię z ciętego kamienia a układ drogi został podzielony na strefy: komercyjną - przeznaczoną dla lokalnych przedsiębiorców, rekreacyjną - na której królować będzie zieleń i mała architektura, oraz na strefę ruchu.

powiązane artykuły:

rewitalizacja Dworcowej w Bytomiu
Lokalne 30 grudnia 2022

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu zawarł aneks terminowy z wykonawcą przebudowy ul.

DSC 7352
Lokalne 14 sierpnia 2022

Na wielkim placu budowy, jakim od jesieni zeszłego roku jest ul. Dworcowa w Bytomiu, z każdym miesią

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3