Termin zakończenia rewitalizacji ul. Dworcowej w Bytomiu przesunięty. Co jest powodem?

rewitalizacja Dworcowej w Bytomiu

Redakcja

30 grudnia, 2022

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu zawarł aneks terminowy z wykonawcą przebudowy ul. Dworcowej. Zmieni się harmonogram prac, a nowy termin zakończenia realizacji inwestycji został przesunięty na 10 maja 2023 roku. Jak podaje bytomski magistrat powodem zmiany jest konieczność wykonania dodatkowych prac, uwzględnienia w harmonogramie remontów elewacji kolejnych kamienic i wydłużające się prace na liniach energetycznych realizowane przez spółkę Tauron Dystrybucja.

Jak podaje Urząd Miasta w Bytomiu w trakcie prowadzonych robót wystąpiła konieczność zwiększenia zakresu i przeprowadzenia dodatkowych prac. Wśród nich było: odtworzenie oraz uzupełnienie przyłączy kanalizacji deszczowej oraz przełożenie i zabezpieczenie kabli energetycznych, które wykonała spółka Tauron Dystrybucja. W trakcie realizacji prac drogowych, kolejne wspólnoty mieszkaniowe zgłaszały w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów chęć przeprowadzenia prac remontowych elewacji przy okazji przebudowy. Nieujęte w harmonogramie prace miały wpływ na realizację innych zaplanowanych już robót w zakresie konstrukcji i nawierzchni ulicy. W ostatnich tygodniach z powodu mrozów i opadów śniegu niemożliwe było kontynuowanie prac brukarskich i wykonanie prac montażowych małej architektury.

- Wszystkie te przyczyny wpłynęły na tempo realizowanych prac, a tym samym harmonogram robót na ul. Dworcowej. Wykonawca zwrócił się do gminy z prośbą o nowy termin zakończenia prac - 10 maja 2023 roku - mówi Michał Bieda zastępca prezydenta Bytomia. 
- To oznacza, że prace brukarskie, montaż latarni, ławek i pergoli będą kontynuowane do wiosny 2023 roku - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Jaki jest stan prac na ul. Dworcowej?

W ramach realizowanych prac na ul. Dworcowej wykonawca - firma HUCZ Sp. z o.o. wykonał już prace związane z przebudową sieci teletechnicznych, wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, a także prace związane z branżą elektryczną. Ekipy budowlane wykonały także fundamenty pod oświetlenie, pergole, mur oporowy oraz schody od strony pl. Wolskiego, zaś stan prac brukarskich związanych z ułożeniem ciętej kostki kamiennej na ul. Dworcowej wynosi 65%.

Po ustąpieniu ujemnych temperatur, a także zalegającego śniegu wykonawca będzie kontynuował prace brukarskie i rozpocznie montaż małej architektury na ul. Dworcowej. W kolejnym etapie pozostały jeszcze do wykonania roboty związane z montażem oświetlenia i monitoringu ulicy. Ostatnią częścią prac będą te związane z sadzeniem zieleni.


powiązane artykuły:

Aa DSC 9851
Lokalne 29 października, 2022

Zakończyła się renowacja jednej z najbardziej nietuzinkowych, secesyjnych elewacji w Bytomiu. Zabytk

DSC 7352
Lokalne 14 sierpnia, 2022

Na wielkim placu budowy, jakim od jesieni zeszłego roku jest ul. Dworcowa w Bytomiu, z każdym miesią

D4 N 3817 kopia
Lokalne 19 czerwca, 2022

Kiedy spojrzymy w ciąg ul. Dworcowej od strony pl. Wolskiego, zobaczymy już nową kamienną nawierzchn

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3