Ostatni sylwester w Spiżu! Legendarny klub kończy swoją działalność

Spiz

Redakcja

30 grudnia, 2022

Prawie 18 lat ludzie z całej Polski ściągali do Katowic, żeby bawić się w legendarnym Spiżu. Ale to koniec tego klubu. Sylwester będzie ostatnią imprezą. 

Dwa miesiące temu w sieci pojawiło się ogłoszenie dotyczące przejęcia katowickiego klubu muzycznego. Z opisu jasno wynikało, że chodzi o Spiż. Cena? 1000 złotych. Czasu było mało, bo właściciel klubu tylko do 31 grudnia 2022 roku ma podpisaną umowę najmu lokalu przy Opolskiej 22 z Opal Maksimum.

To była jedyna szansa na przedłużenie historii Spiżu, która trwała prawie 18 lat. W ogłoszeniu właściciel podkreślał, że klub wymaga generalnej odnowy, ponieważ ostatni remont przeprowadzony został w 2012 roku.

Jednak nie udało się znaleźć nowego najemcy. Klub Spiż organizuje imprezę sylwestrową, która jednocześnie jest pożegnaniem. 

- Jeszcze nie tak dawno uwijaliśmy się jak w mrowisku by jak najszybciej oddać Wam klub- Wasz Dom, a tymczasem kończy się kolejny rok oraz kończy się historia klubu Spiż. DZIĘKUJEMY WAM za te prawie 18 lat wspólnych imprez DZIĘKUJEMY, że w każdym zakątku tego kraju -i nie tylko- każdy zna "Katowice Nocą..." DZIĘKUJEMY za to, że byliście z nami i liczymy na to, że licznie odwiedzicie nas ten ostatni raz by przeżyć tę ostatnią magiczną noc w SPIŻU MAMY nadzieję, że na zawsze- wśród wielu pokoleń -zostaniemy w Waszej pamięci  Ten rok trzeba godnie pożegnać i zacnie przywitać nowy 2023 aby był jeszcze lepszy, dlatego w SOBOTĘ 31 grudnia zapraszamy Was do Waszego domu na Ostatniego Sylwestra Na Pełnym !!Na trzech salach zagrają dla Was BOLID & REESET (Club), Marcu (Rnb), Paco (Disco Dance), a gwiazdą wieczoru będzie TAJEMNICZY MR. BOND 2005-2022 NA PEŁNYM !! - pisze klub w opisie sylwestrowej zabawy. 

Klub Spiż był wyjątkowy w skali całego kraju. Miał swoje piwo, a utwór promujący klub stał się imprezowym hitem (124 mln wyświetleń w platformie YouTube).

fot. Spiżowi Mocni YouTube

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.6µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3