Regeneracja skóry z Alantan Dermoline

Alantan dermoline krem opinie

Redakcja

3 maja, 2022

Podrażniona skóra potrafi przysporzyć wielu uciążliwych dolegliwości: jest mocno zaczerwieniona i szorstka w dotyku, zwykle mocno swędzi i piecze. Wówczas kluczowy jest prawidłowy proces jej regeneracji – należy zadziałać stanowczo, a jednocześnie w sposób delikatny, aby jeszcze bardziej nie naruszyć jej i tak już uszkodzonej struktury. Rozwiązaniem są kremy z linii Alantan Dermoline – pierwsza pomoc dla przesuszonej i odwodnionej skóry.

Wymagająca skóra wrażliwa

Jak rozpoznać, czy jesteśmy posiadaczami skóry wrażliwej? To stosunkowo proste – jasną oznaką są często występujące alergiczne reakcje na różne substancje czy czynniki środowiskowe (na przykład zmiany temperatury). Nawracające podrażnienia i ciągły dyskomfort związany z kondycją skóry oddziałują na nas nie tylko fizycznie, ale także psychicznie – może to bowiem skutkować utratą pewności siebie czy obniżonym nastrojem. Na szczęście stan ten wcale nie musi być permanentny!

Jedną z podstawowych właściwości skóry jest jej niezwykła zdolność do regeneracji. Komórki naskórka złuszczają się i obumierają, ustępując w ten sposób miejsca nowym. Niestety proces ten wraz z upływem czasu ulega spowolnieniu – naszym zadaniem jest zatem nieco dopomóc naturze i dostarczyć skórze dawkę takich składników aktywnych, które skutecznie wspomogą jej regenerację. Zaburzenie tego mechanizmu skutkuje bowiem nadmiernym przesuszeniem skóry, a w ekstremalnych sytuacjach nawet jej uszkodzeniem, co niesie za sobą bolesne konsekwencje. W takich przypadkach warto stosować produkty z czynnymi substancjami stymulującymi regenerację naskórka, a do tej grupy należą między innymi alantoina i d-panthenol.

Wielokrotnie doceniana w przemyśle farmaceutycznym alantoina to nietoksyczna pochodna kwasu moczowego, która wykazuje właściwości silnie nawilżające, kojące i przeciwzapalne. Pobudza wzrost komórek skóry, dzięki czemu sprawdza się jako remedium na wszelkie problemy skórne. Podobnie działa pochodna witaminy B5, czyli kwasu pantotenowego, potocznie zwana jako D-panthenol. Jest humektantem, co oznacza, że wiąże i zatrzymuje wodę w skórze, a także stymuluje tworzenie nowego naskórka w uszkodzonych miejscach.

Alantan Dermoline na ratunek skórze

Z dobroczynnych właściwości alantoiny i D-panthenolu dziś możemy skorzystać jednocześnie, a to za sprawą marki Alantan. Producent dobrze znanego nam od lat kremu na poparzenia, rany i skaleczenia ma bowiem w swojej ofercie również linię kremów Alantan Dermoline. Produkty te to cała gama niezwykle skutecznych kosmetyków, które przyniosą ukojenie skórze wrażliwej. Wśród nich warto wyróżnić krem półtłusty stworzony z myślą o codziennej pielęgnacji. Został wzbogacony o witaminę A i E, dzięki czemu skutecznie likwiduje szorstkość i zrogowacenia skóry. Skóra, która potrzebuje wsparcia procesów odnowy, z pewnością poczuje ulgę za sprawą regularnego stosowania kremu złuszczającego. Jego skład oparto na pochodnej mocznika oraz kwasach AHA, które doskonale wygładzają i uelastyczniają naskórek. Maść pielęgnacyjna z witaminą F stanowi natomiast swego rodzaju tarczę obronną przed podrażnieniami dla wrażliwych okolic, takich jak pachwiny czy fałdy skóry.

Kosmetyki Alantan Dermoline wyróżnia również fakt, że otrzymały pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka jako zgodne z wymaganiami prawa polskiego oraz europejskiego. Dzięki temu przysłużą się również w pielęgnacji maluchów, bowiem bez przeszkód mogą być stosowane na skórę niemowląt. Ich szerokie zastosowanie, skuteczność działania oraz łatwa dostępność sprawiają, że Alantan Dermoline to nie tylko przyzwoita propozycja dla skóry wrażliwej – to wręcz pozycja obowiązkowa!

Alantan dermoline krem zluszczajacy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.0µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3