Przypomnieli o bogatej historii Siły Mysłowice [Wideo]

DSC 0682

Redakcja

19 grudnia, 2021

Tradycja uprawiania zapasów w Mysłowicach sięga początku XX w. Dziś kontynuuje ją Siła Mysłowice. Klub został reaktywowany w 2014 r. po kilkuletniej przerwie, a w sobotę 11 grudnia w hali przy ul. Jasińskiego odbył się turniej zapasów dzieci i młodzików na 95-lecie Siły.

Mamy odzew z Mysłowic bardzo duży. Jeśli chodzi o zapasy, o kickboxing, to mamy praktycznie co tydzień jakiś nowy narybek, więc jest co robić”

mówi Andrzej Filak, prezes Siły Mysłowice.

Kiedyś w Sile trenowało się m.in. lekką atletykę, podnoszenie ciężarów czy nawet palanta. Dziś klub stawia na zapasy i kickboxing, którego sekcja również prężnie się rozwija. Pokaz podopiecznych trenera Sebastiana Stachonia mogliśmy oglądać podczas jubileuszowego turnieju. Tymczasem od 7 lat zapaśnicy Siły co roku zdobywają medale mistrzostw Polski.

Jak wiemy, Siła Mysłowice to jeden z najpotężniejszych klubów sportowych, jeżeli chodzi o sztuki walki, na świecie. Stąd wywodzą się mistrzowie olimpijscy, medaliści i mistrzowie mistrzostw świata i Europy, wielokrotni mistrzowie Polski indywidualnie i drużynowo”

wylicza Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

Urodzinowy turniej zaszczycili swoją obecnością byli trenerzy i zawodnicy, w tym m.in. dwukrotny mistrz Polski Dariusz Przystolik czy legenda zapasów i ikona Siły Czesław Kwieciński, 5-krotny olimpijczyk, 2-krotny medalista olimpijski, zdobywca 3 medali na mistrzostwach świata i 10 na mistrzostwach Polski.

Jak ja schodziłem z maty i przegrałem, to byłem taki zły, że jakbym jeszcze raz teraz wyszedł, mówiłem, to bym go załatwił. Trzeba po prostu trenować i chcieć osiągnąć to”

podkreśla Czesław Kwieciński.

Trenowali tu również m.in. Bogdan Daras, Piotr Michalik czy Ernest Gondzik. Podczas jubileuszu można było zresztą podziwiać trofea zdobyte także przez nich na przestrzeni wielu lat. A klub zapowiada rozszerzenie swojej działalności o nową sekcję kolejnego sportu walki. Jakiego? To póki co pozostaje tajemnicą. Jednak jeśli Wasze dzieciaki rozpiera energia, przekujcie ją w coś dobrego i zaprowadźcie je na trening przy ul. Jasińskiego 2. Wywodzą się stąd znakomici zawodnicy, których nazwiska znane są w całym sportowym świecie.

Źródło: itvm.pl Telewizja Mysłowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3