Przebudowa ulicy Powstańców w Mysłowicach [Wideo]

Ytfhy

Redakcja

15 maja 2022

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy linii tramwajowej nr 14. Ciężki sprzęt wjechał już na ulicę Powstańców w Mysłowicach, a w związku ze zdjętą nawierzchnią z lewej strony jezdni pojawiły się spore utrudnienia w ruchu oraz problem z parkowaniem.

Urząd miasta ostrzega, aby w miejscach wyłączonych z ruchu nie parkować samochodów, ponieważ mogą zostać odholowane na koszt właścicieli. Ponadto wykonawca nie będzie ponosił odpowiedzialności za szkody powstałe wskutek prowadzonych prac.

– Prosimy mieszkańców o zachowanie ostrożności. Można parkować po prawej części, natomiast trzeba zwrócić uwagę, żeby był zachowany przejazd. Bardzo zależy nam na tym, aby kierowcy zwracali uwagę na bezpieczeństwo – mówi Anna Górny, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mysłowice.

Korzystać można także z alternatywnych miejsc dostępnych na parkingu przy ulicy Strażackiej lub Krakowskiej.

– Jeżeli chodzi o zasady ruchu, jakie obowiązują tutaj podczas budowy to przy ulicy Szymanowskiego obowiązuje ruch dwukierunkowy, natomiast od zjazdu na parking przy urzędzie miasta, przez całą ulice Powstańców do ulicy Strażackiej obowiązuje ruch jednokierunkowy – dodaje Anna Górny.

Zakończenie prac na tym odcinku planowane jest do końca września br. Więcej o modernizacji infrastruktury tramwajowej wraz z przebudową ul. Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców przeczytacie tutaj.

 

Źródło: itvm.pl - Telewizja o Mysłowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.2µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3