Syryjczyk posługiwał się niemieckim dowodem na lotnisku w Pyrzowicach

6 213139

Redakcja

15 maja, 2022

Obywatel Syrii na lotnisku w Pyrzowicach przedstawił nie swój dowód tożsamości. Okazało się, że kupił "papier" w Atenach.

10 maja na lotnisku w Pyrzowicach funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali obywatela Syrii, który przyleciał z Aten. - Mężczyzna okazał do kontroli niemiecki dowód osobisty. Jednak wizerunek osoby kontrolowanej odbiegał od wizerunku osoby widniejącej na dokumencie. Okazało się, że przedstawiony dowód tożsamości był autentyczny, lecz nie należał do okaziciela - relacjonuje straż graniczna.

Jak się później okazało, niemiecki dowód miał status utraconego. Cudzoziemiec powiedział funkcjonariuszom SG, że chciał dostać się do Niemiec przez Polskę, a dowód zakupił za 100 euro w Atenach od nieznajomego mężczyzny. Syryjczyk został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

- Ponadto usłyszał zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu oraz posłużenia się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Syryjczyk przyznał się do stawianych mu zarzutów, złożył wyjaśnienia i poddał się dobrowolnie karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 1 roku. Wobec obcokrajowca wszczęte zostało postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązującej go do powrotu - dodaje straż graniczna.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 25.6µg/m3 PM2.5: 21.4µg/m3