Przebudowa ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej. Od południa zmiany dla kierowców

fot. UM Dąbrowa Górnicza

Redakcja

24 listopada, 2022

W czwartek (24 listopada) przed południem ruch w obu kierunkach na części ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej zostanie przełożony na jezdnię w kierunku Będzina.

Jak podaje dąbrowski magistrat samochody jadące w kierunku Gołonoga i Sosnowca na jezdnię w kierunku Będzina przejadą łącznikiem wybudowanym na modernizowanym torowisku na wysokości przystanku autobusowego w centrum.

Na właściwą jezdnię kierowcy wrócą podobną przewiązką wykonaną przed rondem przy alei Róż, gdzie ruch będzie się odbywał na dotychczasowych zasadach. Dojazd do budynków mieszkaniowych i punktów usługowo-handlowych na zamkniętym odcinku zostanie zachowany.

– Na zamykanym odcinku planowana jest przekładka sieci, budowa nowej kanalizacji oraz wykonanie nowej konstrukcji jezdni wraz z nawierzchnią – wylicza Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych.

Projekt przewiduje także budowę ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3 m. 

– Ciąg wpisze się w istniejący układ między drzewami a budynkami, bez konieczności wycinania drzew – dodaje Krzysztof Serafiński.

Przebudowa ul. Królowej Jadwigi jest częścią modernizacji układu drogowo-torowego między aleją Róż a granicą z Będzinem. Wcześniej rozpoczęła się przebudowa ul. Sobieskiego na odcinku między rondem w centrum a skrzyżowaniem z ul. Chopina. Na zlecenie miasta i Tramwajów Śląskich prace wykonuje firma ZUE Kraków. Wartość inwestycji to 76 mln zł brutto: 31 mln zł za część tramwajową i 45 mln zł za część drogową finansową przez miasto.


powiązane artykuły:

Microsoft Teams image 156 1200x675
Lokalne 7 listopada, 2022

Od 10 listopada 2022 r. (czwartek) uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa M109 relacji Sławków –

Poiu654
Lokalne 8 listopada, 2022

W środę 9 listopada rozpoczyna się przebudowa przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Królowej Ja

20221030 062 pl dg antoniow konstytucji przebudowa dk 1 s 1 dron
Wiadomości 3 listopada, 2022

W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa kanalizacji w ul. Konstytucji w Dąbrowie Górniczej. Autob

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3