Uratowała dziewczynkę na sosnowieckim basenie. Podziękowania dla ratowniczki

Arkadiusz Chęciński Facebook
Kastelik

Szymon Kastelik

24 listopada, 2022

Każdy mógł pomyśleć, że dziewczynka "wygłupia się" niewinnie w basenie. Niestety... 4-latka tonęła. Na szczęście zareagowała ratowniczka, która uratowała jej życie. 


Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia w basenie na Zagórzu w Sosnowcu. Mała dziewczynka weszła do wody. Zaczęła tonąć przy schodach. Tuż obok niej stała dorosła kobieta, która jednak była odwrócona plecami do całej sytuacji. Wszystko widział też inny chłopiec. 

Każdy mógłby pomyśleć, że dziewczynka po prostu bawi się w wodzie. Na szczęście jedna z ratowniczek oceniła trafnie całą sytuację. Zauważyła, że dziewczynka nie potrafi wypłynąć i ruszyła na pomoc. Przeskoczyła przez brodzik, a następnie wyciągnęła tonące dziecko z wody. Dopiero po tej sytuacji do dziecka przyszli opiekunowie, którzy zapewne byli wstrząśnięci całą sytuacją.

- Nie zawsze opiekunowie potrafią zauważyć tonące dziecko, bo ono zwykle nie krzyczy, ginie w ciszy i nawet osoby będące w pobliżu mogą nie zauważyć, że coś złego się dzieje - skomentował zdarzenie Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, który udostępnił nagranie z akcji.


Trzy miesiące po tym zdarzeniu władze miasta Sosnowiec wraz z radnymi podziękowali ratowniczce za jej postawę. Na czwartkowej sesji Rady Miasta bohaterka otrzymała kwiaty i mały upominek.

fot/screen Arkadiusz Chęciński Facebook

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3