Akcesoria do samoobrony, których posiadanie warto rozważyć

Sklep myśliwski

Redakcja

24 listopada, 2022

Z pozoru jesteśmy bezpieczni w miejscu, w którym mieszkamy. Czy jednak rzeczywiście tak jest, czy może tylko łudzimy się, że możemy mieć pewność względem innych i ich zamiarów? Wiele osób coraz częściej zauważa, że poczucie bezpieczeństwa może być bardzo złudne. Dlatego też decydują się sięgnąć po proste przedmioty do samoobrony, które pomagają im w trudnych sytuacjach.

Co może do nich należeć?

Pałka teleskopowa

Pałka teleskopowa to często pierwsze narzędzie, które przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o samoobronie. Kojarzona jest często z policją i zawodowymi służbami mundurowymi oraz ochroniarzami. Nie oznacza to jednak, że nie może posiadać jej osoba prywatna. Wręcz przeciwnie - pałka teleskopowa jako przedmiot służący samoobronie może być bardzo skuteczna w rękach każdego. Jej dużą zaletą jest przy tym mała waga i rozmiar, które pomagają w przenoszeniu przy sobie.

Czy jednak jest legalna? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że niektóre środki obrony nie są w Polsce zgodne z przepisami. Na szczęście w przypadku pałki teleskopowej nie popełnimy żadnego wykroczenia, zamawiając ją dla siebie. Jest w pełni legalna i możemy ją posiadać, jak również nosić przy sobie, a w razie konieczności również użyć.

Decydując się na zakup pałki teleskopowej, warto jednak pamiętać, że skuteczna samoobrona z jej użyciem wymaga pewnej znajomości technik jej wykorzystania. Dlatego jeśli rzeczywiście chcesz ją posiadać, powinieneś pomyśleć o zapoznaniu się z nimi zanim dokonasz zakupu i zaczniesz ją przy sobie nosić.

Gaz pieprzowy

Drugim często wybieranym środkiem obrony osobistej jest gaz pieprzowy. Również to rozwiązanie nie zaskakuje, kiedy weźmiemy pod uwagę zalety, jakie niesie w sobie posiadanie gazu pieprzowego. Po pierwsze jest on niezwykle mały i poręczny, dzięki czemu zmieści się nawet w damskiej torebce czy kieszeni kurtki. To ogromna zaleta, która często przemawia właśnie na jego korzyść. Po drugie, gaz pieprzowy jest bardzo łatwy w użyciu, ponieważ wystarczy nacisnąć na spust, aby rozpylić go w stronę przeciwnika. Gaz pieprzowy oferuje między innymi Kolba.pl - Sklep myśliwski.

Gaz pieprzowy to także skuteczny sposób powstrzymania zwierząt. Na ludzi i zwierzęta działa w ten sam sposób: mocno podrażnia skórę, błony śluzowe i oczy. Powoduje silny dyskomfort, łzawienie, a często także przejściowe problemy z oddychaniem. Dzięki temu skutecznie zatrzymuje napastnika i zmusza go do tego, by zajął się sobą, a nie napaścią, co daje czas na ucieczkę i zawiadomienie policji o zaistniałej sytuacji. Wiele sprayów wyposażonych jest także w jaskrawy barwnik, który pomaga w późniejszym zidentyfikowaniu sprawcy napadu.

W przypadku gazu pieprzowego należy jedynie zachować ostrożność, by przypadkiem nie rozpylić go na siebie. Warto także posiadać specjalne chusteczki do jego szybkiej neutralizacji, gdyby nastąpił taki wypadek.

Paralizator

Przedmiotem pomocnym w samoobronie, który jednak wymaga posiadania pełnoletności (choć nie wymaga pozwolenia i rejestracji), jest paralizator. Może być bardzo skuteczny w powstrzymaniu napastnika, ponieważ poraża go prądem o bardzo wysokim napięciu, co wywołuje bolesne skurcze mięśni, uczucie dezorientacji oraz zachwianie równowagi. W efekcie umożliwia szybką ucieczkę i wezwanie policji na miejsce zdarzenia.

Ze względu na to, że u niektórych osób paralizator potencjalnie może wywołać zagrożenie zdrowia (np. u osób chorych na serce), powinien być wykorzystywany jedynie w sytuacjach krytycznych.

powiązane artykuły:

50 731310
Wiadomości 31 października, 2022

Paniom z Łazisk teraz nikt już nie "podskoczy", bowiem w łaziskim ośrodku sportu i rekreacji rozpocz

194018795 10158506723237582 2227885049494509304 n
Lokalne 6 czerwca, 2021

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet ruszy 9 czerwca! Rudzianki po raz kolejny będą miały okazję wzi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3