Wyłączenie z ruchu ul. Konstytucji w Dąbrowie Górniczej. Wyznaczono objazd

20221030 062 pl dg antoniow konstytucji przebudowa dk 1 s 1 dron

Redakcja

3 listopada 2022

W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa kanalizacji w ul. Konstytucji w Dąbrowie Górniczej. Autobusy linii 656 od 7 listopada będą kursować objazdem z pominięciem dwóch obsługiwanych wcześniej przystanków.

W poniedziałek, 7 listopada wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Konstytucji po północnej stronie DK1: od tymczasowego ronda na DK1 do skrzyżowania z ulicą Ujejską i aleją Zwycięstwa.

W czasie zaplanowanych na kilka miesięcy prac w ul. Konstytucji, linia 656 kursować będzie objazdem: po wyjeździe z Antoniowa i przejeździe przez tymczasowe rondo na DK1, autobusy pojadą nową drogą serwisową wzdłuż DK1 (zdjęcie poniżej) i dalej ul. Kusocińskiego.

 

Z powodu objazdu z obsługi wyłączone zostaną przystanki Ząbkowice Osiedle Młodych Hutników i Ząbkowice Aleja Zwycięstwa. Natomiast przystanek Ząbkowice Stadion obsługiwany będzie od strony ul. Kusocińskiego. Dodatkowo do obsługi włączony zostanie także przystanek Ząbkowice Kusocińskiego.

Objazd z wykorzystaniem drogi serwisowej i ul. Kusocińskiego będzie dotyczył wszystkich pojazdów. Wyłączenie z ruchu nie będzie dotyczyło jednak mieszkańców ul. Konstytucji, którym zostanie zapewniony dojazd  do posesji.

"W zależności od postępu prac mieszkańcy będą mogli dojechać do posesji od strony skrzyżowania z aleją Zwycięstwa bądź od strony DK1" – mówi Rafał Zwoliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.9µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3