Przebudowa Dworcowej w Bytomiu na finiszu

przebudowa dworcowej w bytomiu

Redakcja

8 marca, 2023

Prace na ul. Dworcowej w Bytomiu zmierzają do końca. Zakończył się już montaż donic od pl. Wolskiego do ul. Moniuszki, a także światłowodu pod monitoring. W marcu zaś rozpoczął się montaż latarń oświetlenia oraz donic od ul. Moniuszki do pl. Kościuszki.

Zgodnie z projektem przebudowy ulicy Dworcowej, pojawi się na niej 58 nowych latarń oraz 76 kompletów donic w różnych kształtach i konfiguracji, a dodatkowo na całej długości ulicy zabudowane zostaną po 4 komplety pergoli. Ponadto mur oporowy od strony placu Michała Wolskiego zostanie podświetlony.

W marcu wykonawca inwestycji - HUCZ Sp. z o.o. - oprócz montażu latarń oraz donic będzie nadal prowadził także roboty brukarskie. Do tej pory wykonawca zrealizował już 85% prac brukarskich, a w kwietniu planowane są końcowe prace brukarskie w rejonie torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Moniuszki.

Przebudowa jednej z najważniejszych i najbardziej reprezentacyjnych dróg w mieście - ulicy Dworcowej wchodzi w decydującą fazę (2)

Miejski Zarząd Dróg i Mostów zawarł w grudniu 2022 roku aneks terminowy z wykonawcą przebudowy ul. Dworcowej. W związku z tym, zmienił się harmonogram prac, a nowy termin zakończenia realizacji inwestycji został przesunięty na 10 maja 2023 roku. Powodem zmiany była konieczność wykonania dodatkowych prac, uwzględnienia w harmonogramie remontów elewacji kolejnych kamienic i wydłużające się prace na liniach energetycznych realizowane przez spółkę Tauron Dystrybucja.

Rewitalizacja ulicy Dworcowej możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Unii Europejskiej. Wartość projektu pn. „Rewitalizacja podobszaru 10 w Bytomiu - okolice ulicy Dworcowej i Rynku” obejmującego ulicę Zaułek, Dworcową oraz okolice bytomskiego Rynku to ponad 26 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 15,3 mln zł.

powiązane artykuły:

rewitalizacja Dworcowej w Bytomiu
Lokalne 30 grudnia, 2022

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu zawarł aneks terminowy z wykonawcą przebudowy ul.

Aa DSC 9851
Lokalne 29 października, 2022

Zakończyła się renowacja jednej z najbardziej nietuzinkowych, secesyjnych elewacji w Bytomiu. Zabytk

DSC 7352
Lokalne 14 sierpnia, 2022

Na wielkim placu budowy, jakim od jesieni zeszłego roku jest ul. Dworcowa w Bytomiu, z każdym miesią

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3