14 kilogramów narkotyków! Jeden z podejrzanych próbował wrzucić paczkę na drzewo

fot. KMP w Sosnowcu

Redakcja

23 stycznia, 2023

Kryminalni z Sosnowca zabezpieczyli blisko 14 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających. W sprawie zatrzymano 4 osoby. Jeden z zatrzymanych był także poszukiwany listem gończym.

Kiedy jeden z podejrzany zauważył kryminalnych na ulicy, zaczął uciekać, a trzymaną w ręku paczkę próbował wrzucić na pobliskie drzewo. Został zatrzymany. W paczce, jak się okazało, było ponad kilogram amfetaminy. 

-Podczas realizacji tej sprawy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i kobietę w wieku od 26 do 33 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Zagłębia. Jeden z nich - 33-letni sosnowczanin, był również poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad 2 lat więzienia - relacjonuje sosnowiecka policja. 

Taką właśnie karę orzekł mu sąd za przestępstwa internetowe. Pozostali mężczyźni są również doskonale znani policjantom - w przeszłości byli karani za różnego rodzaju przestępstwa. 

-Podczas dalszych czynności kryminalni przeszukali szereg lokali, w trakcie których zabezpieczyli środki odurzające i komponenty do ich wytwarzania, z których można było wytworzyć 14 kilogramów gotowego narkotyku. Były to między innymi: amfetamina (zarówno płynna, jak i w proszku), metamfetamina i marihuana podała KMP w Sosnowcu. 

Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozić im za to może do 10 lat więzienia. Decyzją sądu wszyscy podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące.

fot. KMP w Sosnowcu

powiązane artykuły:

https://raciborz.policja.gov.pl/
Wiadomości 13 stycznia, 2023

Policjanci z Raciborza zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który związany jest z posiadaniem narkot

pixabay.com
Wiadomości 13 stycznia, 2023

Śląscy kryminalni i śledczy z CBŚP przeprowadzili spektakularną realizację przeciwko mężczyźnie

45 741151
Lokalne 12 stycznia, 2023

43-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju ukrywał w swoim mieszkaniu wiele nielegalnych rzeczy, Groz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3