Nowy narkotyk w województwie śląskim. Jest bardzo niebezpieczny

https://raciborz.policja.gov.pl/

Katarzyna Kulyk

13 stycznia, 2023

Policjanci z Raciborza zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który związany jest z posiadaniem narkotyków. Kryminalni łącznie zabezpieczyli przy podejrzanym ponad 20 gramów substancji psychotropowej a-PiHP. Nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi Raciborza grozi nawet do 3 lat pobytu w więzieniu.

W czwartek 12 stycznia raciborscy kryminalni realizowali swoje czynności służbowe w mieście przy ulicy Wojska Polskiego. To właśnie wtedy stróże prawa ujawnili ponad 20 gramów substancji psychotropowej a-PiHP przy 48-letnim mieszkańcu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu policyjnego. Za posiadanie zabronionych substancji grozi mu nawet do 3 lat pobytu w więzieniu.

A-PHiP to substancja znana również jako 4-Me-PVP czy Funky. Jest silnie uzależniającym narkotykiem, który głównie przybiera postać proszku i kryształów. Już w lipcu ubiegłego roku, Główny Inspektorat Sanitarny ostrzegał przed tą groźną i niebezpieczną dla życia człowieka substancją.

U osoby, która spożyła ten narkotyk mogą pojawić się objawy nadmiernego pobudzenia, halucynacji, bezsenności, zaburzeń pracy serca i duszności, prowadzące nawet do zgonu.

powiązane artykuły:

55 614904
Lokalne 16 maja, 2020

Prawie 300 działek dilerskich mógł przygotować 43-latek z amfetaminy, jaką wczoraj znaleźli policjan

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 41.0µg/m3 PM2.5: 33.6µg/m3