Nowy obiekt na „dzikiej plaży” nad jeziorem Paprocańskim

umtychy.pl

Katarzyna Kulyk

13 stycznia, 2023

W Tychach, nad Jeziorem Paprocańskim powstanie nowy, całoroczny obiekt gastronomiczny. Dostępne będą także toalety publiczne, strefy wypoczynku i miejsca postojowe dla rowerów. Za projekt odpowiada pracownia RS+ Skitek.

11 stycznia 2023 roku podpisano umowę na dzierżawę na działki znajdującej się na „dzikiej plaży” przy Jeziorze Paprocany. Zgodnie z umową w miejscu, gdzie latem znajdował się punkt gastronomiczny, powstanie całoroczny obiekt, który swoją koncepcją ma nawiązywać do znajdujących się po drugiej stronie jeziora obiektów m.in. przystani kajakowej.

- To będzie obiekt wpisujący się w otoczenie. Zależy nam na zachowaniu charakteru miejsca, ale będą też w nim toalety, których na „dzikiej plaży” brakowało. Planujemy także rozszerzyć ofertę gastronomiczną oraz organizować cykliczne wydarzenia – mówi przedsiębiorca, Rober Jarkulisz.


Nowy obiekt ma być gotowy już w 2024 roku

Udostępniony zostanie także taras na dachu budynku. „Dzika plaża” to miejsce, które mieszkańcy miasta odwiedzają bardzo chętnie, również na rowerach, dlatego też powstaną tu miejsca postojowe dla rowerzystów. Zgodnie z umową dzierżawca ma 12 miesięcy na realizacje inwestycji i rozpoczęcie działalności. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie za rok będzie nowy lokal będzie już działał. Projekt koncepcyjny wykonany został przez pracownię projektową RS+ Skitek.

powiązane artykuły:

IMG 20200427 143642
Lokalne 27 kwietnia, 2020

Możemy już cieszyć się wiosenną pogodą w lasach, parkach czy nad jeziorami. Jednak nadal nie możemy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3