Policjanci przyłapani na kradzieży koksu? Zostali zawieszeni

kradzież w sklepie

Katarzyna Kulyk

19 stycznia, 2023

Dwójka policjantów z będzińskiej komendy miała zostać przyłapana na kradzieży worków koksu z nasypu w pobliżu stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa. Sprawa wyszła na jaw dzięki kamerze fotopułapki, która zarejestrowała dwie osoby w mundurach.

We wtorek 17 stycznia nad ranem, kamera fotopułapki zarejestrowała dwie osoby w mundurach. Okazuje się, że byli to funkcjonariusze policji. Mężczyźni mieli ukraść z nasypu dwa worki koksu, a następnie załadowali je do cywilnego samochodu.

Na miejscu pojawili się Strażnicy Ochrony Kolei. Patrol przekazał zatrzymanych policjantów funkcjonariuszom z Będzina. Z ustaleń wynika, że złodziejami są policjanci ze Sławkowa położonego na terenie komendy powiatowej w Będzinie. Wszczęte zostały czynności wyjaśniające.

- Komendant Wojewódzkiej Policji polecił by wdrożyć czynności dyscyplinarne, policjanci są już więc zawieszeni na pół roku. Nie mają dostępu do broni oraz nie mogą wykonywać swoich obowiązków służbowych. Wcześniej nie mieliśmy jasnych podstaw by ich zawiesić, wszystko musiało odbyć się zgodnie z procedurami. Aktualne okoliczności wskazują jednak na to, że doszło do złamania prawa – mówi zespół prasowy komendy wojewódzkiej policji w Katowicach

O sprawie został powiadomiony również prokurator, który początkowo odstąpił od włączenia się w czynności, jednak śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Górniczej.

powiązane artykuły:

56 727978
Lokalne 6 października, 2022

Rudzcy policjanci zatrzymali dwóch sprawców usiłowania kradzieży ponad 1,5 tony miału węglowego. Oso

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3