Próba kradzieży miału węglowego z kopalni Bielszowice

56 727978

Redakcja

6 października, 2022

Rudzcy policjanci zatrzymali dwóch sprawców usiłowania kradzieży ponad 1,5 tony miału węglowego. Osoby wynoszące worki z kopalnianej hałdy zostały spłoszone przez ochronę.

Informacja o próbie kradzieży miału węglowego dotarła do dyżurnego rudzkiej Policji od ochrony kopalni w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach. Pracownicy zauważyli osoby wynoszące z hałdy worki w stronę ogrodzenia kopalni. Sprawcy na widok ochroniarzy porzucili łup i uciekli. Policjanci i pracownicy kopalni zabezpieczyli łącznie 34 worki, w których było ponad 1,5 tony miału węglowego. Większość z worków sprawcy wynieśli poza teren kopalni i przygotowali do wywiezienia.

W trakcie oględzin i sprawdzenia terenu przyległego do miejsca, gdzie pozostawili swój łup był zaparkowany samochód, który miał służyć do wywiezienia towaru. Stróże prawa wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli być związani z tym usiłowaniem kradzieży”

relacjonuje kmp w rudzie śląskiej. 

Po kilku godzinach mundurowi zatrzymali kobietę, która przyszła po pozostawiony samochód. Jej przesłuchanie potwierdziło przypuszczenia kryminalnych z komisariatu, że sprawcami byli dwaj wytypowani wcześniej mieszkańcy Zabrza. Po niecałej godzinie obaj zostali zatrzymani.

Dwaj bracia w wieku 30 i 21 lat trafili do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu całego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty usiłowania kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności”

podali rudzcy policjanci.

Stróże prawa sprawdzają teraz, czy to była jednorazowa wizyta na tej hałdzie, czy bywali tam częściej. Obaj znani są Policji z tego typu kradzieży.

 

Źródło: KMP w Rudzie Śląskiej

56 727979

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3