Pseudokibice z Katowic napadali na nastolatków. Kradli gotówkę i telefony komórkowe

49 727965 mo2

Redakcja

6 października, 2022

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibicowskiej zatrzymali 4 osoby podejrzane o rozboje na małoletnich. Sprawcy w wieku 16, 17 i 20 lat napadali na nastolatków i ich okradali.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 4 pseudokibiców katowickiej drużyny sportowej podejrzanych o rozboje na małoletnich. Schemat działania sprawców zawsze był taki sam. Podchodzili do nastolatków i zastraszając ich albo używając przemocy, kradli gotówkę lub telefony komórkowe, gdy małoletni nie miał przy sobie pieniędzy.

Do przestępstw doszło pomiędzy 30 sierpnia a 6 września. W ten sposób zaatakowali i okradli 7 osób, na kwotę ponad 1,5 tysiąca złotych”

relacjonuje kmp w katowicach. 

20-latek, który został zatrzymany przez policjantów na ulicy w centrum miasta, na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Pozostali podejrzani zostali zatrzymani w domu i w szkole. Za rozbój grozi kara do 12 lat wiezienia. Dwóch 16-letnich sprawców za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

 

Źródło: KMP w Katowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 14.3µg/m3