Policja zlikwidowała plantację konopi w Zawierciu [Wideo]

Redakcja

7 marca 2024

Zawierciańscy kryminalni ujawnili miejsce, w którym uprawiano krzewy konopi indyjskich. Zabezpieczono prawie 300 krzewów tej rośliny, a także ponad 23,5 kilograma suszu podlegającego procesowi przetwarzania i ponad 1 kilogram gotowego narkotyku. 

Pod koniec lutego zawierciańscy kryminalni operacyjnie ustalili, że w jednym z lokali przy ulicy Towarowej w Zawierciu uprawiane są konopie inne niż włókniste. Na danej posesji policjanci zastali mężczyznę. 39-latek w kieszeni spodni miał klucz do pomieszczenia gospodarczego, w którym kryminalni ujawnili plantację.

W profesjonalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu znajdowały się krzewy konopi indyjskich, a także susz roślinny koloru zielono – brunatnego. Był tam również sprzęt wykorzystywany do uprawy roślin oraz nawóz - relacjonuje policja. 

W trakcie dalszych czynności okazało się, że w budynku wydzielone zostały trzy pomieszczenia, które były odpowiednio przygotowane do uprawy, suszenia i przetwarzania tych roślin.

Mundurowi znaleźli wewnątrz także rośliny na różnym etapie wzrostu oraz przedmioty służące do uprawy i wytwarzania narkotyku. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 300 sztuk krzewów konopi indyjskich, ponad 23,5 kilograma suszu podlegającego procesowi przetwarzania i ponad 1 kilogram gotowego narkotyku - podała KPP w Zawierciu. 

W sprawie prowadzone jest śledztwo. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, mogącą dostarczyć znaczne jej ilości oraz wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zawierciański sąd przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.

powiązane artykuły:

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

55 781623
Lokalne 21 października 2023

Raciborscy kryminalni zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta, który uprawiał nielegaln

42 765264
Lokalne 29 czerwca 2023

Policja zatrzymała 24-latka, który był poszukiwany listem gończym. W mieszkaniu jego kole

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3