Zatrzymano poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrył się u kolegi "plantatora"

42 765264

Redakcja

29 czerwca, 2023

Policja zatrzymała 24-latka, który był poszukiwany listem gończym. W mieszkaniu jego kolegi, gdzie ukrywał się przed Policją, śledczy odkryli domową plantację nielegalnych roślin. 34-letni „ogrodnik” również został zatrzymany.

Kryminalni z częstochowskiego Referatu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób wpadli na trop 24-letniego mężczyzny, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, chcąc za wszelką cenę uniknąć kary więzienia. Za mężczyzną został wydany list gończy.

„Poszukiwacze” wytypowali miejsce, w którym mógł przebywać. W końcu 24-latek został zatrzymany w mieszkaniu swojego 34-letniego kompana. Był poszukiwany za dokonanie kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. 

W czasie realizacji czynności śledczy odkryli w tym mieszkaniu domową plantację konopi indyjskich należącą do 34-letniego „ogrodnika”. Mężczyzna posiadał też amfetaminę, marihuanę i LSD. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli też dwa przedmioty przypominające broń palną oraz kilka sztuk naboi - relacjonuje policja.

Biegły z zakresu balistyki zbada i oceni legalność posiadania zabezpieczonego asortymentu.

Obaj zostali zatrzymani. Młodszy od razu trafił za kraty, gdzie spędzi ponad dwa lata. A starszemu z nich grozi nawet 3 lata więzienia.

powiązane artykuły:

Jhfnf
21 października, 2022

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowały fabrykę papiero

42 727608
Lokalne 4 października, 2022

Policjanci z Kłomnic zatrzymali 36-letniego amatora ogrodnictwa. Tyle tylko, że zamiast przetworów w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3