W Sosnowcu zlikwidowano fabrykę papierosów i plantację konopi [Wideo]

Jhfnf

Redakcja

21 października, 2022

Śląska Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowały fabrykę papierosów i plantację konopi w Sosnowcu. Zatrzymano 4 mieszkańców woj. śląskiego w wieku od 24 do 58 lat.

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, wspólnie z policjantami Zarządu w Rzeszowie CBŚP , wykryli nielegalną fabrykę papierosów na prywatnej posesji w Sosnowcu. 

Służby pracowały pod nadzorem Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

W hali magazynowej zabezpieczono kompletną linię do produkcji papierosów i cięcia tytoniu oraz uprawę konopi. Wyprodukowane papierosy pakowane były w pudełka typu „pizza” oraz w podrobione opakowania papierosów znanych marek.

Służby przejęły ponad 270 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, ponad 660 kg suszu tytoniowego, 159 krzaków konopi innych niż włókniste, a także marihuanę.

Zatrzymano 4 mieszkańców woj. śląskiego, w wieku od 24 do 58 lat. Śledczy oszacowali, że w wyniku przestępczej działalności podejrzani narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku VAT wysokości ponad 100 tys. zł i prawie 630 tys. zł w zakresie podatku akcyzowego.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy oraz produkcji narkotyków.

Zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy, grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Hgfdwsvytr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3