Uwaga kierowcy! Remont drogi na węźle Katowice Mikołowska. Wyznaczono objazdy

Ewwfwaz

Redakcja

21 października, 2022

W piątek 21 października br., w godzinach wieczornych, całkowicie zamknięta zostanie jezdnia zbierająco-rozprowadzającą po południowej stronie węzła Katowice Mikołowska. Tym samym rozpocznie się remont jej ok. kilometrowego odcinka.

Trzy zestawy do frezowania nawierzchni będą pracować całą noc, tak by w sobotę można było rozpocząć układanie nowej nawierzchni. Te prace potrwają do niedzieli, a kolejnym etapem będzie regulacja urządzeń drogowych i odtworzenie oznakowania poziomego.

Jeśli nie wystąpią nieprzewidziane sytuacje, a warunki pogodowe będą sprzyjać, to remont powinien zakończyć się w godzinach nocnych w niedzielę 23 października br.

Organizacja ruchu na czas trwania prac

Relacje z Katowic Centrum, Katowic Ligota oraz z ulicy Bocheńskiego w kierunku Krakowa zostaną skierowane na objazd prowadzący ulicą Kochłowicką. Kierowcy będą mogli zawrócić w obszarze węzła znajdującego się w rejonie osiedla Witosa w Katowicach.

Natomiast relacje z Wrocławia w kierunku Katowice Centrum oraz Katowice Ligota zostaną przekierowane  autostradą A4 na węzeł z ulicą Francuską w Katowicach.

Dodatkowo zostanie całkowicie zamknięty wlot ulicy Przekopowej na autostradę A4, a ruch pojazdów w kierunku Krakowa zostanie skierowany na węzeł z ulicą Bocheńskiego i dalej wyznaczonym objazdem ulicą Kochłowicką.

1ed612ff a823 4f7e aa89 ef7d6eaf9b5d

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3