65 lat częstochowskich tramwajów. MPK zaprasza do zajezdni

Mpk czestochowa

Redakcja

7 marca 2024

Częstochowska sieć tramwajowa kończy z początkiem marca 65 lat. Miejski przewoźnik postanowił to uczcić i w najbliższą sobotę organizuje Dzień Otwarty Zajezdni.

Bramy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zostaną otwarte 9 marca o godz. 10. Planowane są występy artystyczne na żywo dzieci i młodzieży z częstochowskich szkół. Na miejscu wystawione będą stoiska partnerów, służb, klubów sportowych oraz krwiobus Częstochowskiego Legionu Honorowych Dawców Krwi. Organizatorzy planują także rozdać mnóstwo upominków i atrakcyjnych nagród - nie tylko związanych z częstochowską komunikacją miejską.

Dla fanów tramwajów zorganizowane będzie zwiedzanie zajezdni z przewodnikami z Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Dla tych, co wolą autobusy, też się coś znajdzie, bo po jubileuszowej linii kursować będzie zabytkowy autobus piętrowy. Dla najmłodszych przewidziane są animacje i ogromne dmuchańce. Nie zabraknie także poczęstunku dla każdego.

Całość uświetni parada tramwajów. Pewne jest jedno - przez kilka godzin nikt nie będzie się nudził, a wspólnie z pasażerami częstochowskie tramwaje hucznie będą świętować 65. urodziny.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

powiązane artykuły:

Autobusy wracaja na dk91
Lokalne 20 lutego 2024

Otwarcie przebudowanego odcinka DK-91 w Częstochowie będzie się wiązać z szeregiem zmian

Jak zostać strażnikiem miejskim
Lokalne 23 stycznia 2024

W częstochowskiej Straży Miejskiej trwa nabór w konkursie na stanowisko strażnik miejski.  Dokume

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3